По-малко са болните от грип и Covid, киселото зеле и

...
По-малко са болните от грип и Covid, киселото зеле и
Коментари Харесай

По-малко са болните от грип и Covid, киселото зеле и туршията борят вирусите

По-малко са болните от грип и Covid, киселото зеле и туршията борят вирусите
Антибиотиците би трябвало да са в точния момент и то единствено за бактериална зараза, от време на време за профилактика. Затова би трябвало да се реагира, когато има някакъв публичен интерес или се усилва броя на някои инфекции. Трябва да се вършат доста хубави указания, които да се съблюдават от лекарите. Това сподели проф. Тодор Кантарджиев.

„ Против вирусите, киселото зеле и туршията са прелестни антиоксиданти, добре работят и подтикват. Те дават благосъстояние на микроорганизми, на лактобацили, чийто клетъчни стени са един доста прекрасен стимулатор на имунитета. Уравновесяват чревната флора или както в този момент се споделя микробиотата на червата. Лактобацилите и дрождите, които са във ферментиралите туршии и киселото зеле, са един от стимулаторите на флората. А преди стотина години, през зимата това е било единственият метод за прибавяне на витамин C към храната на българина “, изясни проф. Кантарджиев.

По думите му, не би трябвало да забравяме също и луканките, и суджуците, чиито вкусови им качества предават българските лактобацили:

„ Не е хубаво да има консерванти, тъй като с изключение на всичко друго, те убиват и естествените бактерии и дрожди, които живеят в червата ни. “

Умереното количество на алкохол също е потребно за здравето, добави той.

По отношение на върлуващите сега вируси, професорът сподели, че по данни на Националния център по заразни заболявания, не сме достигнали броят на болните от грип от предходната година по това време. Коронавирусът също е към 3-4 пъти по-малко като случи от предходната година. В момента има доста вируси, които предизвикват леки хреми и кашлицата.

„ Остатъчна кашлица – нормално тя се дължи на след прекарана пневмония или бронхит. Това се дължи на остатъчна зараза, някакви вътреклетъчни, най-често бактерии. И тогава опитният доктор знае кои антибиотици са против вътреклетъчните бактерии и по какъв начин се дават – 7 дни се взима антибиотика, три дни се почива и по-късно още три дни. Десетдневен курс с спиране “, изясни Тодор Кантарджиев.

Очаква се пик на вирусните болести у нас след Нова година, сподели още професорът и е удовлетворен, че тази година има растеж на искащите да се имунизират против грип.
Източник: flashnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР