По искане на Софийската районна прокуратура съдът остави в ареста

...
По искане на Софийската районна прокуратура съдът остави в ареста
Коментари Харесай

Съдът остави в ареста мъжа, подал фалшив сигнал за бомба в столичен мол

По искане на Софийската районна прокуратура съдът остави в ареста 37-годишният мъж, подал подправен сигнал за бомба в столичен мол, оповестиха от държавното обвиняване.

Той е упрекнат за това, че на 16.01.2023 година в 19:11 часа в София, посредством позвъняване до незабавен телефон 112 е предал погрешно повикване за паника, като съобщил на дежурен оператор, че в мола на бул. " Черни връх " е сложена бомба. От действието са настъпили обилни нездравословни последствия.

По случая е формирано досъдебно произвеждане. Мъжът беше арестуван за период до 72 часа.

Днес състав на Софийския областен съд се съгласи с доводите на наблюдаващия прокурор, че обвиненият може да извърши друго закононарушение, като означи и обстоятелството, че той е осъждан неведнъж и постанови най-тежката мярка за неотклонение " задържане под стража " по отношение на него.

Мярката за неотклонение предстои на обжалване пред Софийския областен съд.
Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР