По инициатива на Иран съвместно с Пакистан за днес е

...
По инициатива на Иран съвместно с Пакистан за днес е
Коментари Харесай

Иран прави коалиция срещу Израел

По самодейност на Иран взаимно с Пакистан за през днешния ден е планувана изключителна среща на външните министри на Организацията за ислямско съдействие (ОИС) в Саудитска Арабия, където е седалището й. На срещата ще се разискват " закононарушенията на израелската окупация ", в това число " убийството " на водача на „ Хамас “ Исмаил Хания в Техеран.
ОИС, в която членуват 57 ислямски страни, е считана за гласа на мюсюлманския свят. За разлика от Арабската лига, тя включва и авторитетни неарабски страни.
Иран счита Израел за виновен за убийството на Хания и заплаши страната с ответни ограничения. Дори Техеран, с посредничеството на Унгария, предизвести Тел Авив за проектите си да нанесе удар. Посланието на Иран е било предадено посредством унгарския външен министър Петер Сиярто, който се е обадил на израелския си сътрудник Израел Кац, заяви „ Джерусалем пост “.
Иран организира дейни подготвителни дейности, с цел да отвърне на Израел за убийството на Хания, написа в. „ Уолстрийт джърнъл “, базирайки се на анонимни чиновници в Съединени американски щати. Според тях Иран реалокира ракетни установки и организира военни учения от началото на предишния уикенд. Съединени американски щати считат, че иранската офанзива може да настъпи през идващите до 48 часа.
Действащата в Ливан проиранска шиитска формация „ Хизбула “ нанесе удари с дронове против пехотна дивизия в северния планинския региони Хар Нерия. Съобщава се за израелски загуби, без да се прецизира броя им. Бойци на „ Хизбула “ обстреляха с ракети артилерийска база в Хирбет Маер и армейски казарми в Зибдин в подножието на Голанските възвишения. Само за ден „ Хизбула “ извърши осем интервенции против Израел.
В отговор израелските изтребители нападнаха нейни позиции в обитаеми региони. Израелски дрон умъртви един от командирите на елитните специфични сили „ Радван “.
Най-малко петима военнослужещи на Съединени американски щати бяха ранени при офанзива с две ракети „ Катюша “ против военна база в Западен Ирак. След тази офанзива Съединени американски щати чакат нови удари против свои обекти в Близкия изток от проирански сили, заяви изданието „ Ексиъс “.
В Газа Израел ликвидира 45 палестински радикали.
Източник: duma.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР