по футбол на България е домакин на връстниците си от

...

НА ЖИВО: България U21 - Молдова U21 0:0, гостите с 10 човека

по футбол на България е хазаин на връстниците си от Молдова в среща от Група Е на квалификациите за Европейското състезание и играят при резултат 0:0.
Двубоят на стадион " Славия " в квартал " Овча Купел " стартира в 18:30 ч. Можете да следите България U21 - Молдова U21 !
ПЪРВО ПОЛУВРЕМЕ
Възпитаниците на Александър Димитров откриха надзор върху топката още от първите секунди на " Славия " и опитваха по крилата да наранят молдовските футболисти, само че съществени рискове пред вратата на Агачи нямаше.
Защитникът на Молдова Бензанюк засече с глава центрирана топка от Силвестър Джаспър отляво, само че топката не съумя да влети във вратата на гостите. Първият огромен късмет за българите пристигна след корнера, когато Джаспър центрира от корнер, а топката бе свалена на далечна греда, само че завършващият удар на Симеон Петров от близко бе отразен от молдовския пазач.
Две по-късно Джаспър още веднъж изтормози оптимално отляво молдовците, само че ударът на Илия Груев бе избавен от вратаря на гостите. В 25-ата минута Агаки излезе да боксира топката, само че прекомерно неразчетено, само че Симеон Петров не съумя да насочи топката в опразнената врата на Молдова.
120 секунди по-късно Йоан Стоянов проби ужасно отдясно и нахлу в наказателното поле. Последва прострелно центриране към Джаспър, само че футболистът на Колчестър Сити не насочи добър удар с пета от близко.
В рамките на три минути Диниш Лешеану от Молдова получи два жълти картона и №5 на гостите напусна терена в 43-ата минута. Той фаулира Виктор Попов в средата на терена и финландският рефер не се поколеба да изгони Лешеану. Секунди по-късно защитник на Молдова блокира диагонален удар на Силвестър Джаспър.
ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ
Втората част започва още веднъж мощно за " лъвчетата ", а в 47-ата Мартин Минчев означи даже гол в молдовската врата, само че страничният арбитър подвигна флага си за засада, която бе правилно отразена. В 54-ата минута влезлият като запаса Мартин Петков шутира, само че Агачи се намеси. Гостите стигнаха до първата си опция след удар по диагонала на Гаю, който също влезе като запаса, само че Дамян Христов избави удара му.
Джаспър насочи прелестен шут от междинна отдалеченост 120 секунди по-късно, само че капитанът за Молдова с превъзходен инстикт парира изстрела. В 71-ата минута Илия Груев насочи тежък удар от междинна отдалеченост, само че станахме очевидци на сетна интервенция на гостуващия вратар. Секудни по-късно и бранителят Виктор Попов опита да порази задачата, само че топката отлетя навън.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:
БЪЛГАРИЯ U21: Дамян Христов – Йони Стоянов, Атанас Чернев, Симеон Петров, Виктор Попов – Илия Груев, Валентин Антов, Станислав Шопов – Велислав Василиве, Мартин Минчев, Силвестър Джаспър
МОЛДОВА U21: Юлиан Агачи – Серафим Койочари, Даниел Думбравану, Махаил Стефан, Динис Йешеану, Георге Бринзаниуч – Виргилиу Постолачи, Никита Мотпан, Даниел Лису, Ники Клескенсо – Владислав Бланута
ПРЕДИ МАЧА
Момчетата на Александър Димитров са на пето място във краткотрайното класиране и имат актив от 6 точки след 5 изиграни мача (голова разлика - 8:8):

12.10. - България 0:1 Швейцария

1. Нидерландия - 13 точки (20:3 гол. разлика)
2. Швейцария - 13 точки (14:2)
3. Молдова - 7 точки (2:8)
4. Уелс - 7 точки (11:6)
5. България - 6 точки (8:8)
6. Гибралтар - 0 точки (0:28)
Източник: sportlive.bg