По думите на заместник-председателя на Съвета за сигурност на Руската

...
По думите на заместник-председателя на Съвета за сигурност на Руската
Коментари Харесай

Дмитрий Медведев: Русия не иска да започне ядрена война

По думите на заместник-председателя на Съвета за сигурност на Руската федерация Дмитрий Медведев Русия не желае да стартира нуклеарна война. " Не бихме желали в миналото това да се случи. В съветското управление няма луди ", увери той. Медведев акцентира, че Москва гледа на нуклеарните оръжия единствено като на крайната мярка, отбелязвайки, че прагът за потреблението им е преразгледан, като се плануват зародилите опасности. В това време той основава, че НАТО е изцяло зает в украинския спор.

„ Войната може да завърши, само че Алиансът би трябвало да спре да подбужда враждебни дейности ", добави той. Острата изразителност на Медведев е сложила в внимателно състояние съветските дипломати. Например, посланникът на Русия във Англия Андрей Келин сподели в изявление за BBC, че изказването му не отразява формалната позиция на Кремъл. " Медведев споделя това, което мисли. Но той прави това като частен жител, а не като представител на държавното управление ", добави той.

Байдън ще остави на Тръмп тежко завещание

Пред " Ал Арабия " Медведев разяснява, че Байдън, който напуща Белия дом, ще остави на Тръмп тежко завещание от украинската рецесия. Той назова Тръмп " прагматичен " и акцентира, че има всички шансове да спре спора, предадоха " Труд ". Медведев обаче изрази подозрение, че определеният президент на Съединени американски щати, откакто влезе в служба, ще понижи глобите против Русия. " В прочут смисъл прекратяването на глобите не е в полза на редица браншове на американската стопанска система. Не знам от съображенията ще се управляват. Но това в действителност би трябвало да се направи, с цел да се възвърне естественото икономическо съдействие ", акцентира той.
Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР