По думите на Караджов опитите на държавата да развие летището

...
По думите на Караджов опитите на държавата да развие летището
Коментари Харесай

Караджов: През февруари 2026 г. ще бъде открита концесионната процедура за летище Пловдив

По думите на Караджов опитите на страната да развие летището не дават резултат, като там има компликации да се изплащат заплатите на дребното личен състав.

Вицепремиерът показа развиването и проектите за транспортна и цифрова съгласуваност в региона. Той уточни, че най-голямата рационализация въобще на жп линии в България от 2007 година насам е в Южния район.

Южна България и Пловдивският район са част от новия стратегически кулоар Черно море - Егейско море - Балтийски море, който е обвързван с войната в Украйна, сподели Караджов.

Той уточни, че следва на 4 декември в Брюксел да бъде подписано рамково съглашение за съдействие сред България, Гърция и Румъния, което ще форсира планирането и финансирането на тези коридори.

Общо 190 км оптична съгласуваност ще се обезпечи за обитаеми места в общините Сърница, Ракитово, Батак, Пещера, Септември, Белово и Лесичово в област Пазарджик. Проектът ще доближи до 26 хиляди души.

Оптичен интернет ще бъде обезпечен и на граничните пунктове Ивайловград и Свиленград. В област Хасково ще се изградят 200 км нова оптична мрежа за над 10 хиляди души в общините Димитровград, Любимец, Маджарово и Ивайловград.

Източник: novini.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР