Израел: Искаме да постигнем мир и нормализация в отношенията с Ливан
По думите на Гидеон Саар групировката " Хизбула " е нападнала Израел " срещу волята на ливанското държавно управление ", като това съставлява също толкоз огромен " проблем за суверенитета на Ливан, колкото и за сигурността на Израел ".
" Проблемът с групировката " Хизбула ", която би трябвало да бъде разоръжена от Бейрут по гледище на Израел, би трябвало да бъде решен, с цел да може да се премине на нов стадий ", акцентира министърът.
Израелският външен министър сподели това няколко часа преди началото на договаряния сред израелски и ливански представители във Вашингтон, откакто израелският министър председател Бенямин Нетаняху одобри настояването за директни договаряния с Бейрут.
" Хизбула " се опълчи на това предложение и го жигосах като еднакво на " капитулация ".
Междувременно Израелските сили за защита (ЦАХАЛ) обявиха, че 10 техни военнослужещи са били ранени при боеве с " Хизбула " в град Бинт Джбейл, ситуиран на пет километра от границата с Израел.
ЦАХАЛ допълниха, че трима от тях са в тежко положение, до момента в който останалите са получили леки и междинни пострадвания, отбелязва Българска телеграфна агенция.




