ПП допуска, че Олег Невзоров е напуснал страната
По думите на Бойко Рашков притежателят на " КУБ " е отпътувал от България през един от северните ГКПП-та
" Продължаваме промяната " позволи, че Олег Невзоров е напуснал страната. Депутатът Бойко Рашков сподели, че разполага с данни, че Невзоров, който е притежател на строителната компания " КУБ Корпорация ", построила противозаконното населено място в местността " Баба Алино " край Варна, е напуснал България " през една от северните гранични пунктове " в следобедните часове на 28 май.
Той подсети, че през 2025 година почитан чиновник на Държавна организация " Национална сигурност " е предложил екстрадиция на Невзоров, а няколко дни по-късно издадената заповед е анулирана.
По думите му отговори би трябвало да се търсят от някогашния министър председател Росен Желязков и някогашния ръководител на Народното събрание Наталия Киселова, които са получили конфиденциален отчет на службата по случая, оповестява " Сега ".
Откакто гръмна абсурдът при започване на седмицата Олег Невзоров не се е появявал обществено. На няколко пъти бяха насрочвани конференции, само че бяха отлагани. Вчера бе публикувано негово изказване, че " бъдещето ми е обвързвано с Варна " и че не е правил нищо нелегално.
В четвъртък против петък варненската полиция арестува трима души от корпорацията. За период до 24 часа бяха арестувани помощникът на притежателя на КУБ, юристът на сдружението и счетоводителят. Днес те са освободени. По информация на Българска национална телевизия не им е повдигнато обвиняване. Вчера проверяващите иззеха от офиса на КУБ документи по отношение на досъдебното произвеждане.
Междувременно държавната телевизия заяви, че макар абсурда и следствието, в един от уеб страниците на украинската компания към момента се продават недвижими парцели, като квадратният метър на някои от тях стартира от 1600 евро.
" Продължаваме промяната " позволи, че Олег Невзоров е напуснал страната. Депутатът Бойко Рашков сподели, че разполага с данни, че Невзоров, който е притежател на строителната компания " КУБ Корпорация ", построила противозаконното населено място в местността " Баба Алино " край Варна, е напуснал България " през една от северните гранични пунктове " в следобедните часове на 28 май.
Той подсети, че през 2025 година почитан чиновник на Държавна организация " Национална сигурност " е предложил екстрадиция на Невзоров, а няколко дни по-късно издадената заповед е анулирана.
По думите му отговори би трябвало да се търсят от някогашния министър председател Росен Желязков и някогашния ръководител на Народното събрание Наталия Киселова, които са получили конфиденциален отчет на службата по случая, оповестява " Сега ".
Откакто гръмна абсурдът при започване на седмицата Олег Невзоров не се е появявал обществено. На няколко пъти бяха насрочвани конференции, само че бяха отлагани. Вчера бе публикувано негово изказване, че " бъдещето ми е обвързвано с Варна " и че не е правил нищо нелегално.
В четвъртък против петък варненската полиция арестува трима души от корпорацията. За период до 24 часа бяха арестувани помощникът на притежателя на КУБ, юристът на сдружението и счетоводителят. Днес те са освободени. По информация на Българска национална телевизия не им е повдигнато обвиняване. Вчера проверяващите иззеха от офиса на КУБ документи по отношение на досъдебното произвеждане.
Междувременно държавната телевизия заяви, че макар абсурда и следствието, в един от уеб страниците на украинската компания към момента се продават недвижими парцели, като квадратният метър на някои от тях стартира от 1600 евро.
Източник: faktor.bg
КОМЕНТАРИ




