Иван Анчев: Нито една държава не трябва да дава територията си на агресор
По думите му първичният 28-точков документ е представлявал мощен напън върху Украйна, а сегашният вид „ е мощен напън върху Русия “.
Анчев обърна внимание на ролята на Турция в процеса на договаряния и опцията Анкара да се трансформира в балансиращ фактор.
„ Турция може да бъде медиатор, който да спомага за по-умерено разрешаване на спора. Не бива да забравяме обаче, че Анкара има свои ползи, свързани с Крим. Но считам, че е доста добър състезател в обстановката “, акцентира специалистът.
Тодоров добави, че икономическият напън върху Русия оказва въздействие върху дейностите ѝ на фронта, само че не води автоматизирано до смяна в тактиката.
Анчев предизвести, че всевъзможни териториални отстъпки от страна на Украйна биха основали рисков интернационален казус.
„ Нито една страна не би трябвало да дава територията си на агресор. Това би отключило кутията на Пандора и би насърчило сходни анексии в други елементи на света “, безапелационен е той.




