По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора мъж

...
По досъдебно производство на Районна прокуратура – Стара Загора мъж
Коментари Харесай

Осъдиха 57-годишен мъж, убил куче с въздушна пушка

По досъдебно произвеждане на Районна прокуратура – Стара Загора мъж е наказан за причиняване на гибел на куче, оповестиха от прокуратурата. 

Осъден е Й. Й., на 57 година Той е приет за отговорен за това, че на 12 януари тази година в Чирпан е показал свирепост към гръбначно животно – женско куче, и му е предизвикал незаконно гибел, по метод и със средства, рискови за живота на хора и животни – посредством прострелване в региона на слепоочната кост в лявата част на главата. 

Кучето било отглеждано в общински подслон. На 12 януари 2025 година Й. Й. го подмамил в двора на ненаселен парцел и го прострелял с въздушна пушка, оповестява bTV.

Районен съд – Чирпан е наложил на Й. Й. наказване от 1 година и 4 месеца отнемане от независимост условно и санкция от 1400 лева. 

Изтърпяване на наказването отнемане от независимост е отсрочено за 3 години. Той е признал виновността си, като делото е завършило със подписано съглашение за решаването му, което влиза в действие неотложно.

Източник: petel.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР