Цитат за деня от Нараяна Мурти: „По-добре е да не обещаваш повече и да изпълняваш повече от...“
„ По-добре е да обещаваш незадоволително и да изпълняваш повече, в сравнение с противоположното. За това не е належащо да нарушаваш закона на страната. “ — Нараяна Мърти , съосновател на Infosys
Цитатът на LiveMint за деня от Нараяна Мърти, съоснователят на Infosys, е крайъгълен камък на корпоративното ръководство и професионалната нравственос. Фокусира се върху връзката сред надеждност, показване и честност.
Прочетете също | Цитат на деня от Шерил Сандбърг: „ Ако ви предложат място на масата… “Какво значи цитатът?
В основата си цитатът е за ръководство на очакванията; не дават обещание и преизпълняват модела „ Изненада и приятност “. Когато поставите реалистична или леко консервативна цел и по-късно я надхвърлите, вие създавате „ позитивна делта “ в съзнанието на заинтригуваната страна. Създавате си известност на надеждност и висока продуктивност.
Прекомерното заричане и незадоволителното осъществяване обаче е най-бързият метод да подкопаете доверието....
Прочетете целия текст »




