По данни на GHGSat, която следи емисиите чрез сателити, Индия

...
По данни на GHGSat, която следи емисиите чрез сателити, Индия
Коментари Харесай

Индия отделя повече метан от всяка друга страна

По данни на GHGSat, която следи излъчванията посредством спътници, Индия отделя повече метан от всяка друга страна. Метанът е вторият най-разпространен парников газ след въглеродния диоксид, само че той способства по-силно за климатичната рецесия, защото задържа повече топлота.

Като част от самодейността си " Чиста Индия " индийският министър-председател Нарендра Моди съобщи, че се поставят старания за премахването на планините от отпадък и превръщането им в зелени зони. Ако тази цел бъде реализирана, тя би могла да облекчи ненапълно страданията на жителите, живеещи в сянката на тези големи сметища, и да помогне на света да понижи излъчванията си на парникови газове.

Но въпреки че Индия желае да понижи производството на метан, тя не се е включила към 150-те страни, които са подписали Глобалния ангажимент за метан - пакт за групово понижаване на световните излъчвания с най-малко 30% по отношение на равнищата от 2020 година до 2030 година Учените считат, че това понижение би могло да понижи световното повишение на температурата с 0,2 % и да помогне на света да реализира задачата си да задържи световното стопляне под 1,5 градуса по Целзий.

Индия декларира, че няма да се причисли, защото по-голямата част от нейните излъчвания на метан идват от земеделието - към 74% от селскостопанските животни и оризовите полета против по-малко от 15% от депата за боклуци.

През 2021 година министърът на околната среда на Индия Ашвини Чубей съобщи, че поемането на ангажимент за понижаване на общото произвеждане на метан в страната може да заплаши препитанието на земеделските стопани и да повлияе на стопанската система. Според природозащитниците обаче страната е изправена пред съществени климатични провокации, свързани с парещите купчини отпадък.

Високото хранилище за боклуци Брахмапурам в щата Керала е последната планина за отпадък в страната, която се възпламенява, причинявайки рискова топлота и излъчвания на метан, и способства за възходящите климатични провокации в Индия, съобщи CNN .

Пожарникарите в южния индийски град Кочи се пробват да овладеят разпространяването на токсични изпарения, откакто преди дни депото за боклуци избухна в пламъци, които обгърнаха региона в гъста мъгла и задушиха жителите.

Властите посъветваха жителите на града с над 600 000 поданици да останат на закрито или да носят маски N95, в случай че излизат на открито. В понеделник учебните заведения са били принудени да затворят поради замърсяването, оповестиха чиновници.

Според пожарната работа на Керала пожарът е избухнал предишния четвъртък. Причината не е открита, само че пожарите на сметищата могат да бъдат провокирани от горими газове от разпадащите се боклуци. Снимки и видеоклипове, оповестени от формалните лица, демонстрират по какъв начин служащите се надпреварват да потушават избуяващите пламъци, които изпращат гъсти кълба отровен пушек, издигащи се високо в небето.

Въпреки че пожарът значително е сподавен, гъст облак от пушек и метан продължава да покрива региона, намалявайки видимостта и качеството на въздуха в града, като в това време излъчва продължителна остра миризма.

Някои пожарникари са припаднали от изпаренията, оповестиха от пожарната.

Планини от отпадък в Индия

Брахмапурам е единствено едно от към 3000 индийски сметища, претъпкани с разлагащи се боклуци и отделящи токсични газове.

Според отчет за 2020 година на Международното съдействие в региона на градската среда, стратегия на Европейския съюз, депото е въведено в употреба през 2008 година и е ситуирано на повърхност от 16 акра.

``
Източник: 18min.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР