По 20 евро ще получат хората с най-ниски доходи заради

...
По 20 евро ще получат хората с най-ниски доходи заради
Коментари Харесай

Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива

По 20 евро ще получат хората с най-ниски приходи поради повишението на цените на бензина. Те би трябвало да имат кола или лизинг и да са платили налозите и санкциите си. За това ще бъдат отделени сред 20 и 30 млн. евро от бюджета. Мярката ще важи до момента в който цените на горивата са високи поради спора в Близкия изток. Андрей Гюров заяви още, че на следващия ден ще сезира Конституционния съд за решението на Народното събрание, с което държавното управление беше задължено да ратифицира участието на България в Съвета за мир на Доналд Тръмп.

Андрей Гюров, длъжностен министър председател : " Нашите ограничения не са хеликоптерни пари и няма да изкривят пазара. Те са ориентирани непосредствено към българските жители и ще постъпят по техните сметки без да има потребност да подават заявки. А тази мярка ще продължи дотогава, до момента в който цените останат на високи равнища и до момента в който българските жители усещат, тези, които са в най-уязвимите групи от обществото, усещат този напън от спора в Близкия изток. В момента към този момент виждаме нарастване, което отива в диапазона, който е сред 15% и 25% от равнищата в предходните, преди спора седмици, тъй че ще активираме мярката в най-скоро време, в границите на месеца и, както загатнах към този момент, тези равнища ще се запазят дотогава, до момента в който цените са в този диапазон. Да не забравяме, че имаме ограничения също и за бизнеса. "

Източник: bnt.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР