Плувецът Петър Мицин вече е получил премия от Министерството на

...
Плувецът Петър Мицин вече е получил премия от Министерството на
Коментари Харесай

Мицин ще плува за България, отказа на САЩ

Плувецът Петър Мицин към този момент е получил награда от Министерството на младежта и спорта, а в допълнение ще бъде заплатен за триумфите си от федерацията. Това съобщи нейният президент Георги Аврамчев.

През последните седмици Мицин завоюва трофеи от европейското и от международното състезание за юноши и девойки, както и усъвършенства международния връх на 400 метра свободен жанр и в същото време завоюва квота за олимпийските игри в Париж следващата година.

Миналата седмица министър Димитър Илиев съобщи на чуване пред отрасловата парламентарна комисия, че ще внесе промени в Наредбата, която да му разреши да премира млади спортисти.

Първоначално плувецът беше получил за върховите си достижения само плакет, което провокира рецензии в спортния свят.

Междувременно геният получи покана от Съединени американски щати, което явно е събудило спортното министерство и парламентарната комисия по спорта в Народното събрание.
Източник: plovdiv-online.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР