Пловдивските Ботев и Локомотив ще играят на финала за Купата

...

Ботев Пловдив оцеля на Армията и стигна до финал за Купата на България

Пловдивските Ботев и Локомотив ще играят на финала за Купата на България. Това стана факт, откакто " канарите " измъкнаха тъждество 3:3 против ЦСКА в прочувствен мач на " Българска войска " и с общ резултат 6:5 не престават напред в борбата за трофея.
 Локомотив Пловдив е първият финалист за Купата
В 21-ата минута Ботев откри резултата посредством Тодор Неделев, който се възползва от неточност на вратаря на ЦСКА Витаутас Черниаускас, който почисти повърхностно една върната към него топка.

Тя попадна у Неделев, който с техничен удар съумя да го трансферира и направи резултата 1:0. Пет минути по-късно Лъчезар Балтанов удвои задатъка на пловдивчани, откакто приключи една добра офанзива. До края на полувремето алените съумяха на два пъти да затруднят стража на гостите Даниел Кайзер, само че не стигнаха до гол и по този начин развръзката остана за след почивката. ЦСКА върна бързо едно попадение при започване на второто полувреме посредством Али Соу.

Малко по-късно Ботев остана с човек по-малко след втори жълт картон на Филип Филипов, който фаулира Рафаел Енрике. Около четвърт час преди края алените стигнаха до изравнителен гол посредством Евандро, който приключи хубава офанзива със страховит удар от дребен ъгъл на границата на вратарското поле.

Вратарят на Ботев Даниел Кайзер направи две страхотни спасявания при последвалата блокада на вратата му. В 85-ата минута ЦСКА стигна до дузпа, осъществена от Али Соу и по този начин цялостният поврат стана факт. В разправията дали има дузпа или не, Антонио Вутов си изпроси изпъждане и остави отбора си с 9 души на терена.

Само две минути по-късно обаче пловдивчани стигнаха до трето попадение посредством Кристиян Димитров, който върна равенството след центриране от корнер на Тодор Неделев. Резултатът се резервира до края и по този начин Ботев ликува с крайния триумф.

Източник: offnews.bg