Депутат от ПП-ДБ и Паскал разследвани за контрабанден канал през митниците в Пловдив
Разследването има диря, че Никола Николов-Паскал, който се намира в Сърбия, също е обвързван с канала. По-рано през днешния ден бе арестуван шефът на пловдивската митница Мирослав Беляшки.
Новия контрабанден канал, за който с ревизира дали е на Паскал, тече и на Капитан Андреево.
Запознати описаха, че той персонално се е опитал да покровителства прекосяването на ТИР с контрабандни цигари, който е трябвало да премине директно през страната ни. На митническия пункт Капитан Андреево по сигнал на непознати служби е бил спрян камион с цигари.
Макар Капитан Андреево да е към Териториалната дирекция на митниците в Бургас, на границата се появил Беляшки, който пристигнал с двама други въоръжени чиновници, облечени и с бронежилетки, като се опитал да освободи спрения камион и транспортираната стока, като обяснил, че те би трябвало да бъдат признати и ескортирани до митницата във Видин и оттова изнесени в Румъния. Оперативната информация сочи, че по този метод през страната е трябвало да преминат най-малко 15 камиона с контрабандни цигари, чиято последна дестинация е била Румъния.




