Пловдивската Университетска болница Каспела пуска PCR тестове, които разграничат Делта

...
Пловдивската Университетска болница Каспела пуска PCR тестове, които разграничат Делта
Коментари Харесай

Пловдивска болница пуска тестове, които различават Омикрон и Делта варианта

Пловдивската Университетска болница " Каспела " пуска PCR проби, които разграничат Делта от Омикрон разновидността на ковид, оповестиха от лечебното заведение. Изследванията ще се вършат от вторник. Цената ще бъде същата като на общоприетите PCR проби, а с новата инсталация, с която разполага лечебното заведение, резултатът ще излиза в границите на три часа.
Всичко по тематиката: Омикрон - новият коронавирусен вид 526
Според шефа на болничното заведение проф. доктор Илиан Дойков те ще бъдат извънредно потребни, защото ще дадат изясненост на медиците какво да чакат като възможни затруднения.

" Делта разновидността е разрушителен. Той просто покоси цяла България и нанесе доста вреди и доста гибел в страната. За разлика от него Омикрон е доста по-щадящ във връзка с прогнозите. Затова пациентите, при които се потвърди новият вид, могат да си отдъхнат ", съобщи проф. Дойков. Според неговите наблюдения сега Делта и Омикрон вървят редом в Пловдивска област. В цялата страна болните се усилват с всеки минал ден. Заетите интензивни кревати се движат в интервала сред 75 и 80 %.

Надеждите на експерта са Делта разновидността от ден на ден да отстъпва и с изместването му от Омикрон интензивните кревати да се освободят.

" Пациентите с Омикрон са в пъти повече, само че протича много по-благоприятно за пациентите. Мястото на проваляне на Омикрон са носът, носоглътката, фаринкса и до ларинкса, като обгръща горните дихателни пътища и протича в границите на една хрема, кашлица, главоболие, отмалялост, доста сериозна болежка в гърлото и от време на време загуба на глас. За разлика от Делта разновидността, който галопираше надолу по бронхиалното дърво и се демонстрираше с пневмония. Пневмонията е тази, която се задълбочаваше и след това преминаваше в доста тежки картини и водеше до гибел ", описа проф. доктор Илиан Дойков.

Той добави, че Омикрон протича по-леко при имунизираните. Лечението и при двата разновидността е симптоматично.

Директорът на болничното заведение разяснява също, че в множеството лечебни заведения има дефицит на лекари и медицински личен състав. В момента това се усеща още по-силно, защото огромна част от тях са карантинирани поради свои заболели близки и на процедура здрави медици не са разполагаем в системата на опазването на здравето. Според проф. Дойков взетото през вчерашния ден решение от Областния действен щаб за прекъсване на плановия банкет от четвъртък е рационално. Това ще се отрази удобно, защото хората, които чакат планова интервенция, няма да влизат в лечебни заведения и там да бъдат евентуално инфектирани. А що се отнася до незабавната активност, тя не се лимитира и ще бъде осъществявана.

" Винаги съм бил оптимист и ми се желае да е истина, че с Омикрон ще завърши пандемията. Наистина чакам това да е последната вълна. Естествено, ще има и други разновидности на вируса, той няма да изчезне, само че отстъпи ли Делта разновидността, просто сме победили този смут, в който живяхме две години ", добавя проф. доктор Илиан Дойков, представен от Българска телеграфна агенция.
Всичко по тематиката: Омикрон - новият коронавирусен вид 526  Проф. Витанов: Омикронът настава с нови върхове Проф. Витанов: Омикронът настава с нови върхове  Спад с 40% в броят на инфектираните с COVID-19 в Черна гора за седмица Спад с 40% в броят на инфектираните с COVID-19 в Черна гора за седмица  Япония уголемява антиковидните ограничавания поради Омикрон Япония уголемява антиковидните ограничавания поради Омикрон
Източник: novini.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР