Плевенският Спартак загуби с 1:2 гостуването си на опашкаря в

...

Спартак се издъни в Трявна

Плевенският Спартак загуби с 1:2 гостуването си на опашкаря в мач от 17-ия кръг, финален за есенния полусезон на Северозападната Трета лига. Неумение в завършващата фаза попречи на селекцията на на стадион „ Ангел Кънчев “. Почти всички футболисти на гостите имаха късмет да вкарат, само че нямаха шанс.

Половин час след началния съдийски сигнал домакините извършиха корнер, плевенският пазач Димитър Височков сгреши и Васил Андреев насочи топката в мрежата му. Христо Цонев беше покрай второ попадение, само че този път вратаря го предотврати. В 53-ата минута Иво Върбанов възвърне равенството с глава след корнер. Последваха още дузина положения, само че топката по този начин и не посети за повторно вратата на Мирослав Киров. В 65-ата минута спартаковци останаха с понижен състав, поради втори жълт и червен картон на Стивън Славков. Цонев още веднъж пропусна да осъществя. Той въпреки всичко стана воин за Трявна. В 86-ата минута шутира, топката се отклони от гърба на плевенски футболист и спря в мрежата – 2:1. Този резултат смъкна Спартак от второ чак на шесто място, само че изкачи Трявна на предпоследната позиция в класирането.