Планът за възстановяване е такъв, какъвто е - това са

...
Планът за възстановяване е такъв, какъвто е - това са
Коментари Харесай

Пеканов: Търпението на европейските институции към нас е изчерпано заради Плана за възстановяване

Планът за възобновяване е подобен, какъвто е - това са нещата, които България би трябвало да прави. Имаме стратегия от закони и за рационализация. Сега очевидно се отхвърляме от парите по ПВУ, тъй като би трябвало да променим закони.

Това съобщи пред БТВ Атанас Пеканов, някогашен вицепремиер по ръководството на европейските средства в служебния кабинет на Гълъб Донев.

" Едно съвещание на Народното събрание няма да избави втория транш, тъй като би трябвало да се одобряват пет неща - три по господство на закона и настрана по Пътната карта ", добави Пеканов.

" Преди години имаше голям митинг пред Министерския съвет поради въглищните централи. Тогава се разбрахме затварянето да е през 2038 година с Пътна карта ", напомни той. И изясни, че се отхвърляме от парите от Европейски Съюз, с цел да плащаме и да продължим да плащаме на въглищните централи и по едно и също време с това да плащаме за по-скъп ток.


Този проект е за устойчиви планове и промени, а не да се вършат чешмички, сподели още той.

Нашата фантазия в България беше да настигнем Люксембург по приходи, а те ни настигнаха по футбол. Не се движим вярно, сподели още той. И изясни, че обществените разноски са нараствали през последните години. При нас налозите са ниски и има опция те да се покачат в някои браншове, сподели още той.

Все повече страни от Шенген връщат границите. Миграцията ще е една от тематиките през последните години, сподели още той.

" Търпението на европейските институции към нас е изчерпано поради казуса по Плана за възобновяване. "

" Благодарение на Плана се случиха измененията за основния прокурор ", счита Атанас Пеканов.

" Към днешна дата чакаме второ от общо 7 заплащания ", добави някогашният вицепремиер.

Атанас Пеканов отговори и на въпроси, свързани с финансите на страната.


" Имаме огромна дупка в бюджета от 18 милиарда лева Това се случи поради разноските, които бяха вдигнати доста през последните години. Бяха понижени финансовите разноски - като за лечебни заведения и ремонт на инфраструктура, а се усилиха тези за обществените разноски. "

 

Не се движим вярно, сподели още Пеканов. Добави, че обществените разноски са нараствали през последните години. При нас налозите са ниски и има опция те да се покачат в някои браншове, сподели още той.

 

 

 

Източник: epicenter.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР