Скоростта на почти всички жилищни пътища в Уелс ще стане 20 мили в час

...
Планът е изключително противоречив – лидерът на Камарата на общините
Коментари Харесай

Планът е изключително противоречив – лидерът на Камарата на общините Пени Мордаунт го описа тази седмица като „абсолютно безумен, дори по стандартите на лейбъристкото правителство на Уелс ."

Но Марк Дрейкфорд каза пред Sky News, че новият закон е свързан с безопасността, а не с политиката.

„Това не е политически въпрос в никакъв смисъл, той се основава на доказателства," каза той.

„Основното положително е, че намалената скорост означава по-малко произшествия и по-малко загубени животи. Доказателствата, според мен са неоспорими, че по-ниските ограничения на скоростта намаляват произшествията, намаляват щетите, нанесени на хората.

>

„Не се съмнявам, че торите ще се опитат да превърнат в оръжие подобни неща, това е просто в тяхната природа. Много съм уверен, че хората в Уелс ще преживеят това."

Изображение: Първият министър Марк Дрейкфорд казва, че новият закон е за безопасността

Правителството на Уелс се надява, че новият закон, чието въвеждане е струвало £32 милиона, ще вижте 40% по-малко сблъсъци, спасете от шест до 10 живота на година и до 2000 избягвайте наранявания.

Г-н Дрейкфорд каза, че резултатите от Испания демонстрират ползите.

„През 2019 г. Испания въведоха закон, много подобен на този, който имаме в Уелс“, каза той.

„Те имаха 20% намаление на смъртните случаи в градовете, които последваха, 34% намаление на смъртните случаи при велосипедисти.“

Прочетете още:
Уелските шофьори са призовани да спрат да разчитат на сателитни навигации - ето защо
Шофьорите остават объркани от противоречивите знаци за ограничение на скоростта

Внедряването идва след две години изпитания в осем района на Уелс, включително в Хийт, северен Кардиф.

Родителите, посещаващи група за бебета в местния читалищен център, имат смесени чувства относно това дали е проработило.

„Мисля, че няма съмнение, че хората са по-безопасни, ако колите се движат по-бавно и нараняванията са по-малко тежки, е злополука, така че смятам, че е положително“, каза една майка пред Sky News.

Риск от ярост на пътя

Ричи, един от бащите в групата, не смята, че новото ограничение е проработило.

"Мисля, че има огромно количество гняв на пътя", каза той. „Вчера бях изпреварен с 20 мили в час, един човек караше 40 мили в час, изобщо не съм съгласен с това – това е ужасна идея.“

Изображение: Ричи и дъщеря му

Мелани, друга майка, не не мисля, че разгръщането на одеяло е правилният подход.

Тя каза: „Не знам дали хората наистина го спазват. Често виждам хора да се подиграват с 20 мили в час, особено около парка. Мисля, че има смисъл, особено около училища и паркове...целия Кардиф? Не мисля така."

Изображение: Мелани каза, че често е виждала шофьори да нарушават ограничението от 20 мили в час.

Има многобройни групи за кампания срещу това, главно фокусирайки се върху въздействието в техния местен район.

Стивън Кларк е член на групата „20mph Limit – Democracy for Wales“ в Хийт. Той признава, че 20mph е по-безопасно, но само на местата, където се изисква.

„Не е необходимо в главните артерии, които минават през града, където хората пътуват ежедневно, до и от работа. Просто чувствам това е много несправедливо спрямо широката общественост," казва той.

"Вярвам, че води до по-хаотично шофиране. Много е трудно да се приспособиш към това ново ограничение на скоростта от 20 мили в час, защото постоянно трябва да следиш скоростта си ."

Онлайн петиция срещу схемата си осигури повече от 70 000 подписа. Съществуват и икономически опасения.

Собственият доклад на правителството на Уелс установи, че за период от 30 години икономическото въздействие на по-ниското ограничение на скоростта може да бъде около £4,5 млрд. Тя се стреми да се съсредоточи върху годишното спестяване на £92 милиона за NHS.

Уелският консервативен министър на транспорта в сянка Наташа Асгар MS призова лейбъристкото правителство да се откаже от „суетния проект“, като каза, че политиката от 20mph ще „забави извънредните ситуации намаляват услугите, струват на икономиката до £9 млрд. и оказват влияние върху препитанието на хората".

Новото ограничение на скоростта ще се прилага от полицията както обикновено, но първият министър каза пред Sky News, че ще има образователен подход към обществеността на първо място.

„Ние сме много ангажирани, заедно с колегите от полицията, към подход, който е за образование, информиране, даване на време на хората, за да се уверят, че разбират, че законът се е променил, никой не отива да се втурвам с тежка ръка“, каза г-н Дрейкфорд.

„Ще дойде момент, в който хората, които упорито отказват да правят нещата, които правят всички останали, тогава те няма да могат да прави това безнаказано."

Източник: skynews.com


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР