Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5) са победителите

...

Пламен Стайков и Рафи Кадир са победителите в 18-ото рали “Твърдица”

Пламен Стайков и Рафи Кадир (Skoda Fabia R5) са спечелилите в тазгодишното 18-то издание на рали " Твърдица ", първи кръг от националния рали шампионат на България. Екипажът на АСК " Флат-Аут " съумя да се пребори с доста мощна конкуренция в лицето на Мартин Сурилов/Здравко Здравков (Citroen C5 R5), които приключиха на второ място. Двата екипажа непрекъснато си разменяха етапни победи, като в последна сметка приключиха с разлика от 6.8 секунди.

С тази си победа Пламен Стайков влиза в историята на рали " Твърдица " като четирикратен победител, изравнявайки върха на Мирослав Ангелов (Skoda Fabia Rally2 evo), който за жалост отпадна в първия ден от конкуренцията дружно със своя навигатор Георги Гаджев.

На трето място в генералното класиране приключиха спечелилите в клас RC4 Денис Станчовски/Недялко Сивов (Peugeot 208 R2), които за следващо издание са най-бързият екипаж с автомобил задвижван само от предните колела. Те съумяха да се оправят със своите директни съперници за успеха в класа - Никола Мишев/Петър Сивов (Peugeot 208 Rally4), които допълниха челната четворка.

Европейската рали шампионка Екатерина Стратиева и навигаторът Георги Аврамов (Opel Corsa Rally4) затварят челната петица в тазгодишното издание на рали " Твърдица ", завършвайки на трето място в клас RC4.

В клас RC3/N спечелили са Динко Иванов/Живко Желев (Citroen C2 R2), които макар наказването от една минута съумяха да преборят Левент Ризов/Добрин Абрашев (Honda Civic). Трети в този клас са Петър Бакалов/Симеон Кандаров (Renault Clio).

Представителите на АСК " Престиж " Александър Томов/Явор Брънков (Renault Clio Rally5) извоюваха безапелационна победа в клас RC5, побеждавайки Петър Йорданов/Любка Йорданова (Hyundai i20). Трети в този клас приключиха Николай Гавалюгов/Недялко Денев (Peugeot 106).

Следващият втори кръг от националния рали шампионат на България е рали " Стари Столици " в град Шумен. То ще се организира на 5-6 август.