Общинар дава 500 евро за залавянето на пиян бабаит
Пиян пехливанин, гол до кръста, разруши с юмруци вратата на магазина на предприемача и общински консултант в пловдивската Община Родопи Георги Цанков. За случая заяви самият той в обществените мрежи, пусна клип от охранителна камера и разгласи 500 евро премия за информация, която да помогне за залавяне на причинителя.
Магазинът “Гастрономъ ” на Цанков се намира на оживената улица “Даме Груев ” в кв. “Кючук Париж ”. “Снощи един пийнал гамен реши, че може безнаказано да троши непозната благосъстоятелност. Не измежду нощ в безлюдна околност. Не без очевидци. На видеозаписа ясно се вижда по какъв начин жители минават около протичащото се. Поглеждат. Виждат. И не престават. Все едно нищо не се случва. И тъкмо това е най-страшното. Не счупената врата. Не материалната вреда. А безразличието. Безразличието на хората, които виждат и подминават ”, написа общинският консултант, определен от листата на коалиция “Обединени земеделци ”.
В поста си Цанков сочи още, че след позвъняване на тел.112 полицейски патрул е пристигнал след 42 минути, като за това време пияният пехливанин е можел да чупи наред, до момента в който стигне до другия завършек на Пловдив.
“Не го върша поради цената на една врата. Правя го, тъй като ми омръзна да одобряваме сходни неща за естествени. Омръзна ми хората, които работят, заплащат налози и основават работни места, да бъдат оставяни сами да се оправят с следствията ”, написа още Цанков.
Магазинът “Гастрономъ ” на Цанков се намира на оживената улица “Даме Груев ” в кв. “Кючук Париж ”. “Снощи един пийнал гамен реши, че може безнаказано да троши непозната благосъстоятелност. Не измежду нощ в безлюдна околност. Не без очевидци. На видеозаписа ясно се вижда по какъв начин жители минават около протичащото се. Поглеждат. Виждат. И не престават. Все едно нищо не се случва. И тъкмо това е най-страшното. Не счупената врата. Не материалната вреда. А безразличието. Безразличието на хората, които виждат и подминават ”, написа общинският консултант, определен от листата на коалиция “Обединени земеделци ”.
В поста си Цанков сочи още, че след позвъняване на тел.112 полицейски патрул е пристигнал след 42 минути, като за това време пияният пехливанин е можел да чупи наред, до момента в който стигне до другия завършек на Пловдив.
“Не го върша поради цената на една врата. Правя го, тъй като ми омръзна да одобряваме сходни неща за естествени. Омръзна ми хората, които работят, заплащат налози и основават работни места, да бъдат оставяни сами да се оправят с следствията ”, написа още Цанков.
Източник: lupa.bg
КОМЕНТАРИ




