Питсбърг постигна седма поредна победа и достигна границата от 40

...

Летанг с първи гол след сърдечния удар, седма поредна победа за Питсбърг

Питсбърг реализира седма поредна победа и доближи границата от 40 точки след 4:2 в залата на Флорида. Джейк Генцел се разписа два пъти, а Крис Летанг вкара в едвам третия мач след завръщането си на леда след прекаран сърдечен удар.

Евгени Малкин също осъществя, а Тристан Джари отрази 32 изстрела.
Райън Лонберг и Сам Райнхарт бяха точни за домакините, а Сергей Бобровски блокира 35 шута към вратата си.

Джейк Отинджър парира 45 изстрела и беше с съществена заслуга за успеха на Далас в залата на Вашингтон с 2:1. Джейми Бен и Колин Милър се разписаха в границите на 79 секунди при започване на третата част, а тексасците завоюваха за четвърти път в пет мача.

Голмайсторът на столичани Александър Овечкин не съумя да се разпише, само че взе участие в изработването на попадението на Конър Шери и записа 645-ата асистенция в кариерата си.

Джими Веси осъществя две попадения, а Ню Йорк Рейнджърс реализира пети пореден триумф, откакто надви с 3:1 над гостуващия Торонто.

Филип Хитил се разписа, а Игор Шестьоркин оказа помощ с 22 спасявания.

Канадците позволиха първо проваляне в постоянното време след 15 мача от 11 ноември насам. Мич Марнър прекъсна серия от 23 срещи с точка.