Питсбърг Пингуинс отнесе Колорадо с 6:3, а Патрик Хорнквист вкара

...

Колорадо се върна от три гола пасив, но тогава Хорнквист се развихри

Питсбърг Пингуинс отнесе Колорадо с 6:3, а Патрик Хорнквист вкара хеттрик в третия интервал за триумфа. Аваланш изоставаха с 0:3, по-късно се върнаха в мача с тъждество, преди Хорнквист да се развихри. Неговото попадение при числено предимство 6:11 минути преди края дадоха преднина на "пингвините ".

Now playing at an arena near you: THE HORNQVIST SHOW!

Read more about how 'Hatric' Hornqvist secured his spot in franchise history: https://t.co/IDtYiNRkok pic.twitter.com/hFzmYpe02m
— Pittsburgh Penguins (@penguins) December 5, 2018
1:21 минути по-късно Хорнквист излезе самичък против вратаря Семьон Варламов и вкара за 5:3, като 90 секунди по-късно вкара и третия гол за крайното 6:3. Джейк Гюнцел, Емгени Малкин и Дерик Брасар също бяха точни за домакините, а за Колорадо два гола създаде Крис Летанг, а шайбите забиха Тайсън Бери, Карл Сьодерберг и Мат Нието.