Питсбърг надделя над Колорадо с 4:0 и прекъсна рекордната серия

...

ОБЗОР: Питсбърг спря рекордната серия на Колорадо в НХЛ

Питсбърг надви над Колорадо с 4:0 и прекъсна рекордната серия на противника от 15 следващи победи като посетител в Националната хокейна лига.
Райли Смит се разписа два пъти, Ларс Елер и Сидни Кросби също вкараха, а Тристан Джари направи 31 спасявания и записа втори " шътаут " (мач без позволен гол) от началото на акцията и общо 15-и в кариерата си.

Вратарят с български корени Александър Георгиев стартира като титуляр, само че беше сменен в третия интервал, откакто отрази 20 шайби от 24 удара. До края резервата Иван Просветов парира още 5 изстрела, само че Колорадо загуби за първи път през сезона и за първи път като посетител от 4 март.

Мейсън МакТавиш се разписа в 2:08 минута на продължението, а Анахайм се наложи над Бостън с 4:3, нанасяйки първо проваляне за сезона на водача в Източната конференция.

Гостите изоставаха с 1:3 след втората част, само че стигнаха до поврат, откакто 15 секунди преди края на постоянното време Трой Тери изравни за 3:3, а в следствие 20-годишният МакТавиш осъществя победното попадение.

Бостън прекъсна серия от 14 следващи триумфа, като серията стартира на 30 март през предишния сезон.

Джонатан Куик отрази всичките 29 удара и записа 59-и " шътаут " в кариерата си, а Ню Йорк Рейнджърс завоюва гостуването си на Едмънтън с 3:0, с цел да запише трета поредна победа в лигата. Адам Фокс и Брейдън Шнайдер се отличиха с по гол и асистенция, а Алекси Лафрение също вкара.

Коул Кофийлд беше прецизен 43 секунди преди края на продължението и донесе триумфа на Монреал против гостуващия Кълъбмъс с 4:3. Колфийд добави и две асистенции, а канадците наваксаха закъснение от 1:3, с цел да стигнат до обрата. Ник Сузуки също способства с гол и две асистенции за Монреал.
Боби Бринк се разписа два пъти, а Травис Санхайм добави попадение и две асистенции, при безапелационния триумф на Филаделфия над гостуващия Минесота с 6:2.

Конър Хелебък отрази 35 удара, а Уинипег надви над домакина Детройт с 4:1 и прекъсна серията на противника от шест следващи мача без проваляне в постоянното време. Мейсън Апелтън и Нино Нидеррайтер приключиха с по гол и асистенция.

Мартин Нечас вкара 9.7 секунди преди края на продължението, а Каролина завоюва против гостуващия Сиатъл с 3:2. Нечас изпъкна с два гола и асистенция в дуела.

Йонас Йохансон избави всичките 23 удара към вратата си и записа втори следващ " шътаут ", а Тампа Бей разгроми Сан Хосе с 6:0 и остави съперника без триумф след седем изиграни мача от старта на сезона. Стивън Стамкос записа гол и асистенция.

Вратарят Джоел Хофър записва първи " шътаут " в кариерата си, откакто блокира всичките 27 изстрела при триумфа на Сейнт Луис с 3:0 над домакина Калгари. Оскар Сундквист се отличи с гол и асистенция, а Каспери Капанен и Ник Леди също вкараха, а канадците позволиха четвърта поредна загуба.

Ила Сорокин направи 45 спасявани и оказа помощ за триумфа на Ню Йорк Айлъндърс с 3:2 над гостуващия Отава. Бо Хорват и Ноа Добсън способстваха с по попадение и асистенция за домакините, които прекъснаха серия от три загуби.