ПИТСБЪРГ (AP) — Сидни Кросби вкара 19-ия си гол за

...

Кросби отбелязва своя 19-и гол за сезона, добавя победител в дузпите, докато Пингуинс надделяват над Хърикейнс с 2-1

ПИТСБЪРГ (AP) — Сидни Кросби вкара 19-ия си гол за сезона в регулацията и по-късно победи Пьотър Кочетков в дузпа, с цел да завоюва Питсбърг Пингуинс над Каролина Хърикейнс с 2-1 в четвъртък вечерта.

Алекс Неделкович направи 23 спасявания и отхвърли и трите опита на Каролина в дузпите, до момента в който Пингвините победиха Хърикейнс едвам за трети път в 13 срещи.

Теуво Теравайнен означи своя 12-и гол за сезона за Ураганите. Кочетков спря 24 изстрела, а дузпата на Каролина отклони всичките пет благоприятни условия на Питсбърг с преимущество на индивида, в това число една в продълженията. И въпреки всичко Кочетков не съумя да засегне удара на Кросби от близко в дузпите, когато Пингвините завоюваха за четвърти път в пет мача.

Ураганите пристигнаха с известна инерция след подозрително начало. Каролина влезе с точки във всеки от последните си пет мача, с цел да се движи към върха на задръстването в средата на Източната конференция с наближаването на Коледа.

Това е запушване, което Пингвините гледат наго...