Питам кмета на София Васил Терзиев и неговите заместници как

...
Питам кмета на София Васил Терзиев и неговите заместници как
Коментари Харесай

Иван Таков: Как няма пари за работещите в транспорта, а дават половин милион за адвокатски договори?

Питам кмета на София Васил Терзиев и неговите заместници по какъв начин по този начин няма пари за работещите и водачите в градския превоз, а в същото време се разписват адвокатски контракти за хонорар за над половин милион лв.. Това попита общинският консултант и ръководител на групата на " Българска социалистическа партия за България " Иван Таков, съобщи Българска телеграфна агенция.

Той уточни, че на днешната изключителна сесия на Столичния общински съвет са щели да се чуят доста обвинявания за тапи. И всичко това ще бъде правилно, тъй като София е блокирана, само че има неща, които се случват отвън полезрението на медиите, които не са възможни, счита общинският консултант.

" Няма да дадем пари на чиновниците в градския превоз, само че ще даваме пари за възнаграждения за юристи ", сподели Таков.

Той изясни, че не знае защо дело става въпрос и поради това пита кмета. Знам, че става въпрос за дело сред Столичната община и частен контрагент, което се води от 2023 г от юристите в общината, само че по-късно е трансферирано на частна адвокатска фирма. За трите инстанции до момента договорът е за над половин милиона лв., добави Таков.

Извънредното съвещание на общинския съвет през днешния ден не се състоя поради липса на кворум. Единствената точка в дневния ред беше чуване на кмета Васил Терзиев във връзка със мощно усложнения трафик, транспортното обслужване и пътната сигурност в града.

 

Източник: epicenter.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР