Писателят Георги Блажев пострада в аквапарк в Несебър. С него

...
Писателят Георги Блажев пострада в аквапарк в Несебър. С него
Коментари Харесай

Писателят Георги Блажев пострада в аквапарк в Несебър

Писателят Георги Блажев пострада в аквапарк в Несебър. С него е бил синът му Боян.

Инцидентът е станал на 18 август.

„ На първите 3 пързалки спасителите, които пускаха хората, упражняваха непоколебим надзор, обясняваха по какъв начин би трябвало да легнем. Бях спокоен, че ми се изяснява ", описа Георги Блажев пред Нова тв.

„ На четвъртата пързалка, наречена „ Кралска кобра ”, бяхме уверени от чиновник, че двамата със сина ми можем да се пуснем тандемно. Горе на самата пързалка, в последния миг той се уплаши, изиска да слезе, само че спасителят му подсказва, че в случай че си пъхне краката под моите ръце, може да се спуснем по този метод. Синът ми обаче инстинктивно уви ръцете си към врата. И тъй като аз не бях видял друга двойка, възрастен и дете да се спускат по този метод, попитаха спасителя дали това е правилната позиция. Той помълча малко и сподели, че може и по този начин. Осъзнавам моята персонална отговорност, че трябваше да хвана неговото съмнение и да получа още едно удостоверение, само че си споделих, че този човек не би трябвало да ни пусне, в случай че за нас тази поза е рискова. Той ни пусна и по средата на пързалката се случи най-неестественото нещо – заковахме се на място. В този миг рамото ми се извади. Не ми се беше случвало, само че то елементарно се схваща какво става ”, описа Блажев.
„ Не можем да се върнем обратно по тази тръба и би трябвало да се спуснем надолу в най-страшната част на атракцията - съвсем отвесно рухване. Аз с една ръка просто ни избутах. В този миг се уплаших най-много, че не сме в правилната поза и би трябвало да преминеш с по-бавна скорост в този сектор, а ние въобще не се движихме ”, изясни Блажев.

Синът му не е потърпевш физически.
Източник: skandal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР