Писателят е ръководител на тематични изследвания в Европа в Morgan

...
Писателят е ръководител на тематични изследвания в Европа в Morgan
Коментари Харесай

Инвеститорите все още подценяват дългосрочното въздействие на AI

Писателят е началник на тематични проучвания в Европа в Morgan Stanley

В обществените медии към този момент циркулира мем: Атлас, който държи земното кълбо. Но вместо земята, това е целият фондов пазар и вместо Атлас, това е тематиката или борсата на момента, сега изкуственият разсъдък. За биковете това е победна обиколка и вяра за повече. За мечките, предизвестие за актуалните равнища на пазарна централизация в шепа акции и тематична пяна.

Акциите в компании, които разрешават AI, като да вземем за пример производители на чипове, са се показали звездно през последните 18 месеца. И въпреки всичко ехото от ерата на dotcom продължава да се разисква ad nauseam.

Да затънете в този спор значи да не разберете надеждността на закона на Амара. Наречен на сентенция на футуриста Рой Амара, това гласи, че сме склонни да надценяваме въздействието на технологиите в кратковременен проект и да ги подценяваме в дълготраен проект.

Финансовите анализатори рутинно подценяват приемането на технологии с...

Прочетете целия текст »

Източник: worldnews.bg

СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


Промоции

КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР