Пирин постигна резултатна победа в първия си приятелски мач от

...

Пирин тръгна ударно в контролите от лятната подготовка

Пирин реализира резултатна победа в първия си другарски мач от лятната подготовка. „ Орлетата “ завоюваха с 6:1 против Марек. Двубоят се организира на стадион „ Христо Ботев “.

Мениджърът Уорън Фийни заложи на два разнообразни състава във всяко едно от двете полувремена. В срещата взеха присъединяване всички нови попълнения - Петър Занев, Светослав Дяков, Мохамед Брахими и Станислав Костов. В мача взеха присъединяване и пристигналите на проби Астериос Икономикос и Джейхан Зайденов, които след последния съдийски сигнал бях освободени.

Мачът стартира по-остро за „ орлетата “, които можеха да открият резултата в 5-ата минута, когато Венцислав Бенгюзов стреля от близко в навън. Три минути по-късно Станислав Костов също шутира, само че не съумя да откри вратата. В 15-ата минута след осъществяване на свободен удар Станислав Манолев откри Светослав Дяков, който насочи удари около вратата. Четири минути по-късно Венцислав Бенгюзов проби отляво и даде пас паралелно на голлинията, от който никой не съумя да се възползва.

В 20-ата минута гостите заплашиха за първи път вратата на Пирин. Росен Йорданов напредна и стреля, само че Петър Петров избави. Две минути по-късно дупничани поведоха. Симеон Димитров се измъкна от засадата и след прекрасен независим пробив прати топката в левия низък ъгъл за 0:1.

В 35-ата минута Пирин изравни. Иван Тасев бе открит от Манолев на добра позиция, фронтално против вратата, и с отмерен удар в левия низък ъгъл направи 1:1.

Шест минути по-късно Венци Бенгюзов откри на дясното крило Спас Георгиев, който прати центриране паралелно на голлинията и Иван Калайджийски прати топката в своята врата - 2:1.

В самия завършек на първата част Бенгюзов се разписа от близко, с цел да направи резултата на полувремето 3:1 в интерес на домакините.

Подновяването на играта пристигна с нов гол за „ орлетата “. Тони Стоичков спъна в наказателното поле Мохамед Брахими и бе отсъдена дузпа. Зад топката застана Красимир Станоев, който не сбърка за 4:1, пращайки кълбото в левия низък ъгъл.

В 55-ата минута Преслав Йорданов стреля от близко, само че вратарят направи положително избавяне. Минута по-късно Икономикос стреля в навън.

В 65-ата минута Мохамед Брахими вкара първия си гол с екипа на Пирин, откакто проби отдясно и с удар по диагонала повиши на 5:1.

В 77-ата минута Брахими прати топката в ръцете на вратаря след удар с глава и центриране отляво на Икономикос.

В 83-ата минута Брахими стреля в тялото на вратаря след пас на Гощелиани.

Три минути преди края на мача Икономикос откри Антон Карачанаков, който с прекрасен удар по земята от фронтална позиция оформи крайния резултат.

Пирин първо полувреме: Петър Петров, Николай Бодуров, Вергил Янев, Орлин Старокин, Светослав Дяков, Венцислав Бенгюзов, Станислав Манолев, Спас Георгиев, Иван Тасев, Станислав Костов, Ивайло Тодоров.

Пирин второ полувреме: Димитър Шейтанов, Астериос Икономикос, Стилян Николов, Петър Занев, Александър Дюлгеров, Конър Хендерсън, Красимир Станоев, Джейхан Зайденов (80-Гурам Гощелиани), Мохамед Брахими, Антон Карачанаков, Преслав Йорданов.

Марек: 1.Костадинов,16. Калайджийски, 6.Тунтев, 44.Каймакански, 13.Илиев, 77.Иванов, 7.Димитров, 14.Близнаков, 20.Йорданов, 23.Васев, 19. Димитър Атанасов. (12.Младенов, 4.Влахов, 25.Стоичков, 71.Панталеев, 10.Николов, 9.Чечев, 11. Владимиров, Любенов, Илиев