Пирин постигна победа над арменския Пюник с 1:0 в първата

...

Пирин започна с победа в Турция, противник бие странна дузпа

Пирин реализира победа над арменския Пюник с 1:0 в първата си контролна среща от лагера в турския курорт Алания.

Арменците бяха по-опасни през първите 45 минути, като даже уцелиха греда в 34-ата. На няколко пъти техни играчи излизаха на стрелкови позиции, само че защитата на Пирин и пазилият през първите 45 минути вратар Краси Костов не позволиха гол.

Попадение за Пирин беше анулирано в 44-ата минута, когато Суда стреля неспасяемо от към 20 метра. Първото полувреме беше ръководено от помощник-треньора на орлетата Стефан Гошев, който беше заставен да не зачете попадението, откакто от щаба на арменците го оспориха.

Шотландският играч на проби Кайл Спенс игра 45 минути.

В 77-ата минута беше отсъдена дузпа за Пюник, откакто Тодоров спъна нападател на противника в наказателното поле, само че арменците пропуснаха от бялата точка. Техен футболист опита да копне топката, само че трансферира вратата.

Страхотен гол на Петър Христов донесе успеха на Пирин в 88-ата минута. Той засече с глава чудесно центриране на Манол Чапов.