Пирин постигна драматичен успех с 3:2 над Етър в среща

...

Драма, обрати и 5 гола в битката на дъното между Пирин и Етър

Пирин реализира трагичен триумф с 3:2 над Етър в среща от 18-ия кръг на Първа лига. Двубоят на стадион " Христо Ботев " се трансформира в същинско представление, придружено от голове, положения пред двете порти и поврат,

В последна сметка трите точки отидоха на сметката на " орлетата ", като те заемат 11-ото място във краткотрайното класиране с актив от 19 точки. " Болярите " са 12-и с 15.

Домакините започнаха по-силно мача и имаха добра опция да излязат напред в резултата още в 10-ата минута, само че Станислав Костов пропусна самичък против стража Христо Иванов.

Постепенно гостите изравниха играта и в 35-ата минута поведоха. Цветомир Тодоров шутира от отдалеченост, само че топката срещна страничния дирек на вратата на Макенджиев, след което се озова в Почански. Атакуващият футболист на Етър не се поколеба и я прати в опразнената врата.

До края на частта великотърновци можеха да вкарат втори гол, само че Почански пропусна от преференциална позиция.

Началните минути на втората част бяха повече от вълнуващи. В 51-ата минута Сандев изравни след неточност в защитата на Етър, а единствено минута по-късно Станислав Костов направи обрата цялостен за Пирин - 2:1.

Драматичният процес на мача стана цялостен в 64-ата минута, когато Етър получи правото да извърши дузпа за фаул против Иван Стоянов. Зад топката застана пострадалият, който я прати неспасяемо във вратата на домакините - 2:2.

В 76-ата минута Пирин още веднъж излезе напред в резултата, откакто Костов засече центриране отляво и прати топката във вратата на гостите.

Положението на Етър се усложни в 86-ата минута, когато Пламен Гълъбов получи втори жълт картон и беше наложително пратен под душовете по-рано. Това бе и последната по-любопитна обстановка в мача.

ПИРИН - ЕТЪР 3:2
0:1 Почански (35), 1:1 Сандев (51), 2:1 Костов (52), 2:2 Ив. Стоянов (64 д), 3:2 Костов (76)

Пирин: 22.Благой Макенджиев, 3.Румен Сандев  , 14.Стилиян Николов, 44.Конър Хендерсън, 24.Антон Костадинов, 26.Тодор Траянов, 18.Юлиян Попев  , 27.Костадин Ничев, 15.Димитър Благов, 9.Радослав Кирилов, 19.Станислав Костов          (90+3  Топузов)
Резерви: 12.Красимир Костов, 17.Марио Топузов, 2.Димитър Митев, 25.Методий Стефанов, 26.Любомир Цолев, 28.Ивайло Михайлов
Треньор: Милен Радуканов

Етър: 29.Христо Иванов, 4.Иван Скерлев, 25.Александър Александров, 5.Георги Сърмов, 8.Румен Руменов (87  Вълчанов), 16.Пламен Гълъбов  , 22.Димо Атанасов   , 20.Яни Пехливанов, 23.Ерик Почански   (79  Петков), 73.Иван Стоянов  , 91.Цветомир Тодоров    (64  Колев)
Резерви: 33.Цветомир Цанков, 88.Йордан Апостолов, 22.Никола Колев, 6.Джихат Кямил, 15.Иван Вълчанов, 9.Иван Петков, 20.Тодор Колев
Треньор: Станислав Генчев

Срещата по минути:
1 - Начало на мача!
7 - Сърмов стреля от дъгата на наказателното поле, само че ударът му минава настрана от вратата.
11 -    Стилиян Николов откри с отличен пас Станислав Костов, който се освободи от отбрана и остана очи в очи със стража, само че Христо Иванов отрази неговия удар.
21 - Цветомир Тодоров преодоля Сандев и Хендерсън, нахлу в наказателното поле и стреля, само че над вратата.
35 -   ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Цветомир Тодоров стреля отвън наказателното поле, топката се отби от дясната греда, само че Почански бе прецизен при добавката от няколко метра.
42 -   Страхотен пропуск за Етър! Почански засече от близко центриране по земя, само че топката мина около вратата на домакините.
45 - Kрай на първото полувреме!
---------------------------------
46 - Начало на втората част!
51 -   ГОООЛ ЗА ПИРИН! Грешка в защитата на гостите и Сандев от близка отдалеченост праща топката във вратата.
52 -   ГОООЛ ЗА ПИРИН! Костов дава задатък на домакините. Хендерсън пусна дълъг пас към Костов, нападателят изпревари Яни Пехливанов, остана очи в очи с вратаря и с мощен шут прати топката в мрежата.
62 - Дузпа за Етър за нарушаване против Иван Стонов.
64 -   ГОООЛ ЗА ЕТЪР! Иван Стоянов е прецизен от дузпа!
76 -   ГОООЛ ЗА ПИРИН! Костов засича центриране отляво и праща топката във вратата на Иванов.
86 -   Гостите остават с 10 индивида, откакто Пламен Гълъбов получава втори жълт картон.
90+3 - Край на мача!

Благоевград, " Христо Ботев "
Съдия: Станислав Тодоров

ВСИЧКО ЗА ПЪРВА ЛИГА
Първа лига, сезон 2017/2018 - телевизионна стратегия

Легенда: гол   , автогол   , жълт картон   , втори жълт картон   , червен картон   , смяна   ,  рискова ситуация
Източник: blitz.bg