Пирин победи Ботев (Враца) като гост с 3:0 в мач

...

Пирин с класическа победа над Ботев Враца

Пирин победи Ботев (Враца) като посетител с 3:0 в мач от 24-ия кръг на Първа лига и се придвижи до 10-ото място в класирането.

„ Орлетата “ записаха седми следващ турнирен мач без загуба, регистрирайки втора победа като посетители от началото на сезона. Пирин записа и втори следващ мач без позволен гол и общо трети през сезона.

Преслав Йорданов откри резултата в 33-ата минута от дузпа, а единствено четири по-късно Спас Георгиев удвои преднината на нашия тим. Станислав Манолев също записа името си измежду голмайсторите със страховит гол през второто полувреме.

„ Орлетата “ демонстрираха по-висока класа от своя противник и напълно справедливо се поздравиха с трите точки през днешния ден.

Още в четвъртата минута домакините бяха покрай реализирането на попадение. Антон Фасе стреля от дребен ъгъл, само че топката срещна десния непряк дирек на вратата, защитавана от Янко Георгиев.

Постепенно “орлетата ” поеха самодейността и задържаха по-дълготрайно топката, само че по този начин и не успяваха да основат нещо по-опасно пред Красимир Костов.

Малко откакто измина половин час игра на стадион “Христо Ботев ” играта бе спряна за игра с ръка на Диего Фераресо в личното му наказателно поле. Главният арбитър прегледа обстановката с ВАР, след което уточни бялата точка. Преслав Йорданов се нагърби с осъществяването и прати стража на врачани в противоположния ъгъл – 0:1.

В 37-ата минута Стилиян Николов нанесе отдалечен изстрел, който затрудни Костов, а наоколо до вратата дебнеше Спас Георгиев и от близко удвои задатъка на своя отбор.

Малко по-късно Преслав Йорданов имаше опция да убие интригата в срещата, откакто получи съвършено подаване в наказателното поле, само че стреля над напречната греда.

В 49-ата минута Красимир Станоев опита да изненада Костов от отдалеченост, само че стражът на “зелените ” внимаваше и избави. В ответната офанзива пред Ботев се откри чудесна опция да се върне в дуела. Мохамед Бентахар, който се появи от аварийна пейка, бе оставен непокрит във вратарското поле, само че не съумя да преодолее Янко Георгиев.

Домакинският напън продължи и в 52-ата минута Петър Занев прати топката в гредата на личната си врата в опит да я почисти, а при добавката Бентахар стреля високо над задачата.

В 58-ата минута Станислав Манолев означи доста красиво попадение от далечно разстояние. Опитният футболист на Пирин насочи топовен изстрел отвън наказателното поле, който влетя в горния десен ъгъл на вратата на врачани – 0:3. Темпото на игра напълно предстоящо спадна, като играчите на Даниел Моралес потърсиха почетно попадение в последните минути. Такова обаче не падна и резултатът се резервира неизменен.

В неделя, 3 април, от 17:30 часа Пирин посреща Левски.
Източник: novinata.bg