Пирин и Етър завършиха 2:2 в мач от 33-ия кръг

...

Гол в добавеното време донесе точката на Пирин срещу вече изпадналия Етър

Пирин и Етър приключиха 2:2 в мач от 33-ия кръг на Първа лига. " Болярите " към този момент изпаднаха от елита и не играеха за нищо, само че преобладаваха на терена в Благоевград и единствено отличните намеси на вратаря на домакините Максим Ковальов ги избави при чисти голови обстановки за Етър.

Благоевградчани поведоха още в 4-та минута. Иван Тасев проби от дясно и след негово центриране Принс Мбаке от Етър си означи автогол.

През втората част гостите от Велико Търново бяха по-активни и съумяха да създадат поврат. В 62-та минута Иван Васиев изравни след центриране на Жан-Марк Тибуе.

Три минути по-късно още веднъж Тибуе проби от ляво и откри Карсела, който с прекрасен удар от въздуха направи 2:1 за Етър.

В добавеното време десният бранител Арно Лузаядио донесе точката на Пирин с акуратен удар в далечния ъгъл.

Равенството остави благоевградчани на 13-то място в класирането с 31 точки, една повече от 14-ия Хебър, който по-късно през днешния ден приема Берое.