Пирин (Благоевград) записа равенство 0:0 срещу Миньор (Перник) в последната

...

Пирин завъртя реми с Миньор

Пирин (Благоевград) записа тъждество 0:0 против Миньор (Перник) в последната си контрола от зимната подготовка. Така " орлетата " приключиха другарските срещи от подготвителния интервал с три победи (5:1 против Марек, 1:0 против Царско село и 2:0 против Беласица) и три равенства (срещу Вихрен 1:1, против ЦСКА-София 0:0 и против Миньор 0:0).

Двубоят се организира на стадион " Христо Ботев " в Благоевград при слънчево време и чудесно квалифициран терен за игра. Пирин можеше да поведе в резултата още в 6-ата минута, когато Димитър Митев засече топката отляво, само че ударът му се отби от напречната греда. В 11-ата минута гостите от Миньор дадоха отговор с рисков, диагонален изстрел на Борислав Будинов, който мина около гредата.

Следващата забавна обстановка през първото полувреме пристигна в 32-ата минута, когато Спас Георгиев центрира на далечната греда и Юлиян Попев стреля около вратата с глава. Пет минути преди края на първата част Конър Хендерсън загуби топката фронтално против вратата и Борислав Будинов направи пропуск за " чуковете ".

В 58-ата минута Спас Георгиев бе изведен на отлична позиция от Станислав Манолев, само че не съумя да осъществя, стреляйки около вратата. В 70-ата минута Миньор разви хубава контраофанзива и Калоян Йосифов шутира рисково, само че топката мина настрана от вратата. Девет минути по-късно топката срещна напречната греда, откакто Мирослав Будинов от Миньор извърши добре директен свободен удар.

В 82-ата минута Красимир Станоев пропусна да донесе успеха за " орлетата ", откакто Владислав Златинов центрира на близката греда от ъглов удар. В петък, 12 февруари, Пирин посреща Хебър (Пазарджик) в първия си мач от пролетния дял на Втора лига.