Пирин Благоевград загуби домакинството си на Черно море с 0:1.

...

Няма покой в Пирин: Черно море надви „орлетата“ в Благоевград

Пирин Благоевград загуби семейството си на Черно море с 0:1. По този метод „ орлетата “ остават на предпоследно място в класирането, наред с финансовата и управническа рецесия, която ги налегна. Благоевградчани са единствено на точка пред последния Спартак Варна. Отборът на Илиан Илиев пък се качи на пета позиция, измествайки Славия.

Единственият гол в срещата на " Христо Ботев " падна рано-рано. Негов създател стана Атанас Илиев от дузпа в 12-ата минута. Тя бе отсъдена за игра с ръка на Вячеслав Велев. Попадението е и дебютно за „ моряците “ за Илиев.

Пирин среща съперника за оцеляване Хебър в идващия кръг, до момента в който за варненския отбор следва домакинство на Ботев Пловдив.

След седем минути игра Василев излъга Семенив и зентрира в наказателното поле. Там Фернандес съумя да стреля и топката се отклони в тялото и ръката на бранител на благоевградчани, а варненският отбор надлежно имаш искания за дузпа.

В последна сметка топката излезе от игра, а Валентин Железов бе привикан на ВАР и отсъди дузпа. Зад топката застана Атанас Илиев, който прати Янко Георгиев в противоположния ъгъл и осъществя дебютното си попадение за 0:1.

Последваха минути на мъртвило преди в 28-ата Сула да стреля от фал в стената, а съвсем незабавно по-късно Фернандес да насочи слаб шут.

В 36-ата минута Иван Дюлгеров пресече в послединя миг рисково центриране от фал, а в ответната офанзива пристигна най-чистият късмет за варненци - Сула се вклини сред централните бранители на Пирин и нанесе изстрел с глава, минал тъкмо до десния дирек на Янко Георгиев. Сула опитва шанса си от към 30 метра, само че Янко Георгиев избави, минути след пропуснатия от 8-цата късмет.

Черно море имаше още един късмет преди почивката - Илиев получи в пеналта, с тил към вратата, опита да откри с пета собствен съотборник и малщо щастливо топката стигна до Фернандес, който стреля прекомерно високо от преференциална позиция.

В началото на второто полувреме Пирин се засилва. Първо Дюлгеров пресече извеждащо подаване към футболист на домакините, а след това Вячеслав Велев засече с глава центриране на Бенгюзов от фал, но още веднъж Дюлгеров бе заел добра позиция.

Иван Тасев дриблира ужасно сред двама играчи на Черно море в средата на втората част, само че тъкмо преди да нанесе завършващ удар, Босанчич мазета от краката му.

Десетина минути преди края на срещата на Дюлгеров му се наложи да прави доста мъчно избавяне. Преслав Йорданов засече с глава от корнер, само че стражът сподели удивителен инстикт.

FT / Пирин - Черно море 0:1

0:1 Атанас Илиев 12` (д)

Пирин:  21 Янко Георгиев, 11 Андрей Йорданов, 73 Венцислав Бенгюзов, 19 Вячеслав Велев, 14 Даниил Кондраков, 23 Димитър Тонев, 8 Дмитро Семенив, 18 Мартин Смоленски, 72 Раян Сенхаджи, 10 Славчо Шоколаров, 20 Чебраилс Макрецкис

Треньор: Пламен Николов

Черно море:  25 Иван Дюлгеров, 3 Живко Атанасов, 15 Петар Босанчич, 6 Виктор Попов, 19 Александър Василев, 77 Стефан Велев, 10 Велислав Василев, 71 Васил Панайотов, 8 Мазир Сула, 11 Алекс Фернандес, 9 Атанас Илиев

Треньор: Илиан Илиев