Пинелопи (Пени) Куяну Голдбърг от днес вече не е главен

...
Пинелопи (Пени) Куяну Голдбърг от днес вече не е главен
Коментари Харесай

Главният икономист на Световната банка Пени Голдбърг се оттегля от поста си

Пинелопи (Пени) Куяну Голдбърг от през днешния ден към този момент не е основен икономист на Световната банка (СБ). Мотивът за оставката й, оповестена на 5 февруари, е че желае да се върне към преподавателската си активност в Йейлския университет.

С огромно страдание ви оповестявам, че Пени Голдбърг ме осведоми за желанието си да напусне поста си на вицепрезидент и основен икономист, написа при започване на февруари президентът на СБ Дейвид Малпас , представен от Франс прес.

" Ценях интелектуалната суровост и любознателността на Пени ", цитира Блумбърг написаното от президента.

За да подсигурява гъвкава последователност, Малпас помоли Арт Крей, оглавяващ научноизследователската активност, да поеме краткотрайно поста до назначението на нов основен икономист на банката.

Пени Голдбърг, която има гръцко и американско поданство , бе назначена в Световната банка в края на април 2018 година на мястото на Пол Ромър, който трябваше да подаде оставка няколко месеца по-рано поради спор към статистическите способи на СБ, напомня Агенция Франс Прес.

През януари СБ разгласи, че световният стопански напредък евентуално постепенно ще се форсира тази и идната година на фона на отслабването на комерсиалното напрежение, само че след това Малпас предизвести, че ще се наложи организацията да намали някои от прогнозите си, най-малко за първата половина на 2020 година, частично поради епидемията от ковид и въздействието върху веригите за доставка.

Оценка за въздействието на ковид се чака на пролетните срещи на Международния валутен фонд и Световната банка през април.
Източник: dariknews.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР