Пилотите на М-Спорт Пиер-Луи Лубе и Ойт Танак започнаха днес

...
Пилотите на М-Спорт Пиер-Луи Лубе и Ойт Танак започнаха днес
Коментари Харесай

В М-Спорт се готвят за рали „Монте Карло”

Пилотите на М-Спорт Пиер-Луи Лубе и Ойт Танак започнаха през днешния ден тестванията за рали „ Монте Карло ” (19-22 януари), с което започва сезон 2023 в международния рали шампионат.

Програмата за през днешния ден предвиждаше по половин ден зад кормилото на чисто белия Форд Пума Rally1, като първи кара Лубе, а следобяд беше ред на Танак – и двамата тестваха на изсъхнало, като времето във Френските Алпи се оказа изсъхнало и слънчево.

Лубе ще е фабричен водач на М-Спорт с цялостна стратегия през сезон 2023 в WRC, а Танак се върна в отбора, в който стартира кариерата му в международния шампионат и първенецът за 2019 е считан да сериозен кандидат за международната купа. Танак напусна Хюндай една година преди края на контракта му с корейския отбор.
 Шампион на планинско започва в рали “Монте Карло ” Шампион на планинско започва в рали “Монте Карло ”
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР