Пилоти на НАТО били близо до свалянето на руски дрон,

...
Пилоти на НАТО били близо до свалянето на руски дрон,
Коментари Харесай

Пилоти на НАТО били близо до сваляне на руски дрон на границата с Румъния, но се отказали

Пилоти на НАТО били покрай свалянето на съветски дрон, който неведнъж е навлизал във въздушното пространство на Румъния, само че са се въздържали поради риска от нанасяне на вреди на земята, заяви министърът на защитата на страната Йонуц Мощяну.

" Имаме работа с нова съветска провокация против Румъния - дрон, който румънската войска и немските изтребители Eurofighter бяха подготвени да смъкват ", заяви министъра, представен от " Ройтерс ".

Според румънското Министерство на защитата, п ървият път дронът е прелетял в окръг Тулча в югоизточната част на страната , след което се е върнал на украинска територия. Второто нарушаване на границата е станало в прилежащия окръг Галац, откъдето дронът се е насочил към окръг Вранча, който не граничи с Украйна и се намира на повече от 100 километра навътре в страната.

През деня дронът е бил открит покрай границата: съгласно Мощяну, това е бил съветски дрон без бойна глава.

Това е 13-ият сходен случай, за който Румъния заяви след нахлуването на Русия в Украйна през 2022 година Това обаче е първият път, когато съветски дрон нарушава границата на Румъния денем, а не през нощта, отбелязва " Ройтерс ".
 Румъния подвигна изтребители поради съветски дронове
Румъния подвигна изтребители поради съветски дронове

В три окръга бе оповестена въздушна тревога
Източник: news.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР