Пилотът от академията на Ред Бул за млади пилоти Дан

...
Пилотът от академията на Ред Бул за млади пилоти Дан
Коментари Харесай

Обвиниха сина на Шумахер, че печели заради фамилията си

Пилотът от академията на Ред Бул за млади водачи Дан Тиктъм съобщи, че купата във Формула 3 му е била отнета, тъй като семейството му не е Шумахер. Британецът водеше в генералното класиране за по-голямата част от сезона, само че от началото на септември Мик Шумахер демонстрира радикално друга форма и се трансформира в новия водач. Синът на седемкратния първенец във Формула 1 Михаел Шумахер завоюва и трите надпревари на немската " Нюрбургринг ", както и две от надпреварите на " Ред Бул Ринг " през миналия уикенд. За разлика от него, Тиктъм взе в Австрия осмо, 17-о и четвърто място.

" Уикендът в Австрия не бе съвършен. Не ме боли от загубата, нито изпитвам завист. Уважавам доста Мик, който трябваше да се оправя с доста тежки неща през миналите няколко години. Не желая да кажа, че Мик изпозлва незаконни начини да побеждава, само че скоростта му пристигна отникъде. Не отхвърлям, че имам какво да изучавам, само че тези, които не са на пистата не знаят истината, тъй като не виждат данните на останалите състезатели. За страдание повеждам борба, която знам, че ще изгубя, тъй като моята фамилия не е Шумахер. Имах ужасяващ уикенд, частично виновността бе моя, частично бе на отбора, само че това не трансформира обстоятелството, че купата ми бе открадната ", разяснява Тиктъм.

До края на сезона във Формула 3 остават три надпревари на немската писта " Хокенхайм ", планувани за уикенда 13 – 14 октомври. Тимът на Шумахер-младши Према към този момент завоюва купата при тимовете. Мик е водач при водачите с 329 точки, следван от Тиктъм с 280 точки и Армстронг с 260 точки.
Mick Schumacher can't stop winning Formula 3 races and Ferrari is watching his progress closely https://t.co/nUSH77NDZO
— ESPN F1 (@ESPNF1) September 23, 2018 Снимка: ©Getty Images
Източник: sportal.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР