Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън стана световен шампион във Формула

...

Люис Хамилтън изравни Шумахер, стана световен шампион за седми път

Пилотът на Мерцедес Люис Хамилтън стана международен първенец във Формула 1 за седми път. Британецът завоюва Гран при на Турция на пистана " Интерсити Истанбул Парк ". Така той изравни върха на великия Михаел Шумахер.

Хамилтън започва от шеста позиция в Истанбул, само че излезе трети още на старта. Британецът позволи неточност на мокрото трасе и отиде на шеста позиция след 5 обиколки.

11-ата обиколка настъри разбъркване в класирането, откакто Ласн Строл влезе в бокса за промяна на гуми, а Макс Верстапен оглави класирането, само че не беше влизал в бокса.

Люис Хамилтън излезе отпред в 38-ата обиколка на надпреварата, като след него бяха Перес и Верстапен. В последна сметка британецът съумя да резервира първата си позиция и победи в Истанбул.

Втори остана Серхио Перес, а трети се подреди Себастиан Фетел. Шарл Льоклер финишира четвърти, а след него приключи Карлос Сайнс.