Пилотът на Ферари във Формула 1 Шарл Льоклер получи 15-секундно

...
Пилотът на Ферари във Формула 1 Шарл Льоклер получи 15-секундно
Коментари Харесай

Стюардите все пак наказаха Льоклер, смъкнаха го в класирането

Пилотът на Ферари във Формула 1 Шарл Льоклер получи 15-секундно наказване към своя краен резултат от Гран При на Япония. Санкцията пристигна във връзка със конфликта сред него и Макс Ферстапен (Ред Бул) в първите метри на „ Сузука”.

Холандецът съумя да се възползва от по-слабия старт на своя съперник и го изпревари с съвсем цяла дължина преди влизането във втори завой. Монегаскът подходи нападателно в опит да си върне позицията, а – по негови думи – недозавиване докара до удар странично в Ред Була на Ферстапен. Това докара до отпадането на холандеца от надпреварата, до момента в който Льоклер съумя да финишира 6-и.

Сега стюардите на „ Сузука” взеха решение да прибавят 5 секунди към резултата на Льоклер поради самия конфликт и още 10 секунди поради обстоятелството, че траял „ да ръководи колата в небезопасно състояние”.

Така Льоклер отива на 7-о място в крайното класиране, от което се облагодетелства Даниел Рикиардо (Рено), който заем 6-ата позиция.

BREAKING: Charles Leclerc has received a 15s penalty

5s for Lap 1 clash with Max Verstappen

10s for continuing to drive the car in an unsafe condition

Leclerc falls from P6 to P7 ⬇️

Ricciardo promoted from P7 to P6 ⬆️#JapaneseGP
Източник: gong.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР