Крум Зарков: Петьо Еврото е за съдебната система това, което беше КТБ за политическата – зараза
„,Петьо Еврото е за правосъдната система това, което беше КТБ за политическата – болест, която години наред въздейства на процесите по вреден метод “. Това съобщи в ефира на Българска национална телевизия ръководителят на Народно събрание на Българска социалистическа партия Крум Зарков. Според него нито това решение на съда, нито митингът ще реализиран нещо, само че тематиката е още веднъж на дневен ред: „ Тя би трябвало да бъде поставяна, тъй като институциите не съумяват да си свършат работата по нея и единственият ни късмет да минем крачка напред е да упражняваме цивилен напън. “.
Зарков акцентира, че Лаура Кьовеши е дала изявление, други хора задават въпроси, а в Народното събрание има начинания, които към този момент са ялови. „ Докато не се изтърбуши това диванче и не се разкрият политическите опекуни, може да променяме серия закони, само че няма по какъв начин да вървим напред. “, безапелационен бе той.
По думите му законодателните начинания са начало на процеса и най-малко слагат рамки на вакханалията, която се вихри във Висш съдебен съвет. Според него за по-дълбоките въпроси ще би трябвало да изчакаме. „ Трябва да забележим импортираният законопроект в какъв тип ще излезе от Народното събрание, защото периодите бяха удължени оптимално. Ако в действителност има огромна смяна, тя ще пристигна с избора на нов Висш съдебен съвет с качествено разнообразни хора, които имат правосъзнание, с избор на нов основен прокурор. “, сподели социалистът. Той добави, че друго изискване е волята да се стигне до дъното на аферите „ Осемте джуджета “ и „ Нотариуса “ и да се разкрият всички забъркани магистрати и политическите им опекуни.
Помолен да разяснява дейностите на държавното управление, Зарков съобщи, че те наподобяват съответни като идентифициране на проблемите от дневния ред на обществото – цени, правосъдна система. Той акцентира, че са нужни 100 дни толеранс и да се видят резултатите от тези дейности.
Попитан за идното пред Българска социалистическа партия, ръководителят на партията разяснява: „ Хората, които взехме решение да останем и да се борим, разбираме, че не става въпрос единствено за спасяването на партията. Въпросът е доста по-голям и общонационален. Трябва да се построи лява опция на една система, която господства политическия пейзаж повече от 30 години у нас и никой не желае да промени. “. По думите му тази система е понижила популацията на страната ни с 1/3, обезлюдила е половин България, събрала е хората в огромните градове и ги е озлобила едни към други до степен да се бият за паркомясто или за място в детската градина. Той добави, че в тази система не трудът, а схемата и не знанието, а познанствата подсигуряват триумф. „ Това е идеологически въпрос, който би трябвало да бъде поставен и защитаван. В България има доста хора, които схващат, че не можем да живеем поединично, а би трябвало да се организираме като общественост. Само по този начин можем да се оправим с огромните проблеми. “, акцентира водачът на социалистите.
Зарков разясни, че Българска социалистическа партия осъзнава, че този развой не може единствено с нея, само че не може и без нея. „ Готови сме да създадем това, което е належащо. Усилията ни са ориентирани не просто да се върнем в Народното събрание, а да променим България. Има справедлива неоходимост от мощно ляво посланичество. Длъжни сме да създадем това, което можем, с цел да представим на българските жители съответно политическо посланичество. В настоящия парламент такова няма, както и опция и упоритост да се зароди. “, заключи Крум Зарков.
Зарков акцентира, че Лаура Кьовеши е дала изявление, други хора задават въпроси, а в Народното събрание има начинания, които към този момент са ялови. „ Докато не се изтърбуши това диванче и не се разкрият политическите опекуни, може да променяме серия закони, само че няма по какъв начин да вървим напред. “, безапелационен бе той.
По думите му законодателните начинания са начало на процеса и най-малко слагат рамки на вакханалията, която се вихри във Висш съдебен съвет. Според него за по-дълбоките въпроси ще би трябвало да изчакаме. „ Трябва да забележим импортираният законопроект в какъв тип ще излезе от Народното събрание, защото периодите бяха удължени оптимално. Ако в действителност има огромна смяна, тя ще пристигна с избора на нов Висш съдебен съвет с качествено разнообразни хора, които имат правосъзнание, с избор на нов основен прокурор. “, сподели социалистът. Той добави, че друго изискване е волята да се стигне до дъното на аферите „ Осемте джуджета “ и „ Нотариуса “ и да се разкрият всички забъркани магистрати и политическите им опекуни.
Помолен да разяснява дейностите на държавното управление, Зарков съобщи, че те наподобяват съответни като идентифициране на проблемите от дневния ред на обществото – цени, правосъдна система. Той акцентира, че са нужни 100 дни толеранс и да се видят резултатите от тези дейности.
Попитан за идното пред Българска социалистическа партия, ръководителят на партията разяснява: „ Хората, които взехме решение да останем и да се борим, разбираме, че не става въпрос единствено за спасяването на партията. Въпросът е доста по-голям и общонационален. Трябва да се построи лява опция на една система, която господства политическия пейзаж повече от 30 години у нас и никой не желае да промени. “. По думите му тази система е понижила популацията на страната ни с 1/3, обезлюдила е половин България, събрала е хората в огромните градове и ги е озлобила едни към други до степен да се бият за паркомясто или за място в детската градина. Той добави, че в тази система не трудът, а схемата и не знанието, а познанствата подсигуряват триумф. „ Това е идеологически въпрос, който би трябвало да бъде поставен и защитаван. В България има доста хора, които схващат, че не можем да живеем поединично, а би трябвало да се организираме като общественост. Само по този начин можем да се оправим с огромните проблеми. “, акцентира водачът на социалистите.
Зарков разясни, че Българска социалистическа партия осъзнава, че този развой не може единствено с нея, само че не може и без нея. „ Готови сме да създадем това, което е належащо. Усилията ни са ориентирани не просто да се върнем в Народното събрание, а да променим България. Има справедлива неоходимост от мощно ляво посланичество. Длъжни сме да създадем това, което можем, с цел да представим на българските жители съответно политическо посланичество. В настоящия парламент такова няма, както и опция и упоритост да се зароди. “, заключи Крум Зарков.
Източник: duma.bg
КОМЕНТАРИ




