Петра Квитова се класира за финала в турнира по тенис

...

Квитова ще спори за титлата в Щутгарт

Петра Квитова се класира за финала в шампионата по тенис в Щутгарт (Германия) с награден фонд от 886077 $. Поставената под номер 3 чехкиня победи шестата в схемата Кики Бертенс със 7:6 (3), 3:6, 6:1 за 121 минути.

Холандката изравни резултата, постигайки два пробива във втория сет, откакто чешката тенисистка поведе мъчно след тайбрек в първата част. Квитова завоюва два пъти подаването на Бертенс в третия сет за крайното 6:1, с цел да взе участие в дуела за купата в неделя. Чехкинята реализира трети следващ триумф против холандката в общо пет срещи посред им.

This looks familiar @Petra_Kvitova overcomes a tough test from Kiki Bertens to reach her fourth final on the season at @PorscheTennis --> https://t.co/egjINQMg45 pic.twitter.com/JumCycrgvr
— WTA (@WTA) April 27, 2019
Другата финалистка в Щутгарт е естонката Анет Контавейт, която се класира в мача за купата без игра поради отказването на номер 1 в схемата и лидерка в международната класация Наоми Осака от Япония.

Петра Квитова, която има три победи в общо петте си дуела против Контавейт, може да стане първата тенисистка през 2019 година с две трофеи от шампионати на УТА. Снимки: ©Getty Images