Петно от мазут е било забелязано на варненски плаж от

...
Петно от мазут е било забелязано на варненски плаж от
Коментари Харесай

Басейновата дирекция се самосезира за петно от мазут на варненски плаж

Петно от мазут е било видяно на варненски плаж от жители. По техни думи замърсяването се намира сред втора и трета буна, като в обществените мрежи е публикувано видео, на което се вижда, че засегнатата повърхност е забележителна.

Притесненията са, че последици ще има за флората и фауната, както и за качеството на водата.

Сигнал е подаден до Басейновата дирекция, която се е самосезирала след появилите се фрагменти онлайн. Екипи ще бъдат изпратени за инспекция и взимане на проби от морската вода. На този стадий няма данни замърсяването да е от брегови източник.

От институцията прецизират, че в случай че се удостовери мащабът на замърсяването, ще бъде известена Морската администрация, защото в региона сега на рейд чакат два кораба.

Източник: fakti.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР