Петков предположи, че трагедия с Петров може да е станала

...
Петков предположи, че трагедия с Петров може да е станала
Коментари Харесай

Смразяващо! Българският Участник В Спасителната Операция С Покъртителен Сценарий За Изчезването На Боян Петров

Петков допусна, че покруса с Петров може да е станала в някоя от многото пропасти сред лагер 3 и върха: „ При лагер 3 има доста дълбоки дупки, покрити със сняг. Всяко въпреки и леко отклоняване, може да коства човешки живот. ”

Петков допусна, че поради мощния вятър палатката е отвяна, а част от нещата, са били разнесени от вятъра.

„ Истината е, че след лагер 2, няма по какъв начин да има вяра. Няма метод да бъде открит жив човек след толкоз време, там се търси единствено тяло. Шерпите са големи експерти и се движат с една голяма скорост ”, добави той.

„ Личната доктрина на най-хубавия шерп, който е и добър другар на Боян, е, че най-вероятно нещастието е станала сред лагер 3 и върха поради огромни пропасти, покрити със сняг. Там напълно леко отклоняване може да ти коства живота ”, изясни още Кирил Петков.

Координаторът на избавителната експедиция за Боян Петров Деян Петков съобщи, че избавителните екипи са съумели да се изкачат до 10 преди самия връх Шиша Пангма, само че не могли да продължат поради образувалите се огромни снежни козирки.

" Все още не може да се каже дали инсулинът е бил изтърван, изгубен или друго. Знаем, че е бил в лагер 3, насочваме се към търсене сред лагер 3 и лагер 2, имаме избрани точки. Инсулинът е открит на лагер 3, на мястото, където нормално се разпъват палатките ", разяснява Петков.

" И двете групи би трябвало да тръгнат към лагер 2. Днес други експедиции ще тръгнат към врата. В момента има удобен прозорец за нанагорнище. Трябва да преценим дали има смисъл през днешния ден хеликоптерите да изхвърчат, времето в Катманду не е хубаво, " приключи той.
Източник: bradva.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР