Петият поставен Стефанос Циципас стартира с трудна победа участието си

...

Циципас с трудна победа на старта в Париж

Петият подложен Стефанос Циципас започва с сложна победа присъединяване си на. Гръцкият тенисист надигра в първия кръг чеха Иржи Весели. Циципас завоюва след 7-5, 6-3, 4-6, 7-6(7) след повече от три часа игра.

Циципас, финалист в Париж от 2021 година, позволи ранен пробив и изоставаше с 3-5 в първия сет. Той обаче взе четири следващи гейма и завоюва частта със 7-5. Стефанос беше по-убедителен във втория сет – 6-3. В третата част обаче Весели проби в десетия гейм за 6-4.

Чехът оказа гневна опозиция и в четвъртия сет, като в тайбрека имаше четири сетбола. Съперникът му обаче ги отрази и съумя да измъкне триумфа с първия си мачбол за 9:7 в тайбрека.

В други срещи от първия кръг 13-ият в схемата Хуберт Хуркач надигра белгийския деец Давид Гофен. Полякът завоюва в пет сета след близо четири часа игра – 6-3, 5-7, 6-4, 2-6, 6-4. Карен Хачанов, 11-и в схемата, се оправи със съпротивата на французина Констан Льотиен. Руснакът победи след 3-6, 1-6, 6-2, 6-1, 6-3.
Източник: flashnews.bg