Петима от тежко ранените след земетресението на о. Кос са

...
Петима от тежко ранените след земетресението на о. Кос са
Коментари Харесай

Продължават действията по преодоляване на последиците от мощното земетресение снощи

Петима от тежко ранените след земетресението на о. Кос са трансферирани в Атина. 80 пациенти към този момент напуснаха лечебните заведения, съобщи БНР. Много от туристите към този момент напущат острова. Най-трудно е да се овладее страхът на хората. Властите са подхванали ограничения хората да са на несъмнено място.

Проверява се положението на всички здания. В остарялата част на остров Кос има срутени здания съвсем до основи. От новото строителство има единствено напукани стени и мазилки.

Кеят на пристанището е раздвоен на няколко елементи, фериботите се движат до прилежащите острови. Хората се пробват да се върнат към естествения метод на живот. Възстановиха полетите от летището, само че транспортна връзка по море не е допустима.

Много са вторичните земетресения. Хората чакат информация от сеизмолозите. Те обаче не изключват второстепенен трус непосредствен до първия.

В това време, турските управляващи са изпратили транспортен съд на острова, с цел да бъдат евакуирани над 200 турски жители.

" Работим по евакуацията от Кос на над 200 наши жители. Заради вреди, нанесени на пристанището и митницата на острова локалните управляващи не одобряват кораби от Бодрум или от разнообразни елементи на Гърция. Договорили сме се обаче да бъде изпратен транспортен съд до пристанище, ситуирано наоколо до главното пристанище на острова ", уточни пресслужбата.

На кораба ще бъдат качени част от турските туристи, които ще бъдат превозени до Бодрум, след което корабът ще извърши второ корабоплаване до Кос.

Турското министерство на външните работи удостовери гибелта на жител на Турция на остров Кос по време на земетресението.

Двама души починаха при мощното земетресение с магнитуд 6,7 по Рихтер (според Американския геофизичен институт). Над 200 души бяха ранени при труса, засегнал остров Кос и турското егейско крайбрежие.

Досега са регистрирани над 160 вторични труса.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР