Петима лекари от Спешната помощ в София са диагностицирани с

...
Петима лекари от Спешната помощ в София са диагностицирани с
Коментари Харесай

Петима лекари от Спешна помощ в София диагностицирани с Covid-19 за ден

Петима лекари от Спешната помощ в София са диагностицирани с ковид единствено за ден. Това заяви пред БНР представителят на Центъра за незабавна помощ Катя Сунгарска.По думите й, ежедневно сред 15 и 20 екипа на Спешна помощ работят в столицата, което е извънредно незадоволително. По стандарт, за популацията на София се изискват най-малко 80 екипа.

„ Всички лекари поставят ексклузивен труд. Работят в безусловно организация. Идват и оказват помощ на работните смени. Взимат се всички ограничения за сигурност. Спешна помощ е първата линия на първата линия. Не липсват позвънявания от пациенти, които крият Covid признаци, което подлага на риск екипите. Много постоянно жителите не ни споделят истината - умишлено или не ", добави Сунгарска.

Голяма част от болничните кревати, избрани за пациенти с Covid в столицата, към този момент са изчерпани. Това в допълнение забавя екипите, които са в непрекъсната връзка с центъра за триаж на пациенти, който стартира да работи от началото на септември в Инфекциозна болница. Докато колата за спешна помощ дойде в болница със свободни кревати за пациенти с ковид, се случва мястото към този момент да е заето.

„ Това също ни затруднява, тъй като всяко вървене от болница на болница с пациента вътре е време... И през вчерашния ден се случи с наш екип - от 9 часа съумя да хоспитализира пациента едвам в 13.30 часа. Този екип и тази кола за спешна помощ бяха отвън опцията да се отзовават на сигнали ", сподели още представителят на Спешна помощ в София.

Катя Сунгарска акцентира, че рискът от недостиг на лекари е огромен.

„ Молим хората да имат самообладание. Даваме всичко от себе си с ресурса, с който разполагаме ", приключи тя.

Източник: cross.bg


СПОДЕЛИ СТАТИЯТА


КОМЕНТАРИ
НАПИШИ КОМЕНТАР