Петима играчи от първия отбор на Манчестър Юнайтед са взели

...

Манчестър Юнайтед яде бой и в контролен мач

Петима играчи от първия тим на Манчестър Юнайтед са взели присъединяване в контрола против Бърнли, която се е състояла нощес на клубната база на " алените дяволи " в Карингтън. Двубоят се е изиграл при закрити порти и в него отборът на Ерик загар Хаг е изгубил с 1:3 от предпоследния във краткотрайното класиране на Премиър лийг. Двата тима за повторно организират сходна инспекция през този сезон. През август отборът на Венсан Компани завоюва с 3:0.

Контролата е била проведена главно за играчите, които се завръщат след травми - Хари Магуйър, Люк Шоу, Лисандро Мартинес, Каземеро и Амад Диало. Антони също е взел участие. Именно бразилецът, който няма гол в формален мач от началото на сезона, се е разписал за Манчестър Юнайтед от дузпа. Всеки от тези играчи е прокиснал на терена сред 45 и 60 минути.

Следващият формален дуел на Манчестър Юнайтед е в неделя против отбора от Лига Две Нюпорт Каунти. Срещата е от четвъртия кръг на ФА Къп.